Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Követelhet pénzt ebben a...

Követelhet pénzt ebben a tulajdonjogi esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megpróbálom röviden leírni a történetet :)


Adott a férjem és én, 1 éve vagyunk házasok. Házasság előtt kiadtak számunkra egy építési engedélyt miszerint nagyszülim telkére az ő beleegyezési nyilatkozatukkal építkezhetünk, "bővítés önálló ház építésével" címszóval. A hátsó ház középületekkel csatlakozik az első házhoz. Jelenleg válófélben vagyunk. Mindketten nagyszüleim házába vagyunk bejelentve.


Férjemnek van benne kb. 500 000 Ft-ja mind belső bútorzatra ,melynek egy részéről van csak számla a házat családi pénzből építettük. A ház építési költségeiról szóló számlák nem a mi nevünkön vannak.


Lakhatási engedély nincs a házon, véleményem szerint nem is megadható, mert építési napló egyáltalán nem készült és építési vezető sem volt jelen kizárólag a családtagjaim ,illeve biztonsági okokból szerintem még nem megfelelő a ház ( félig kész terasz, lépcső/korlát hiánya stb.)


Engem a férjem elüldözött és jelenleg egy lakhatási engedély nélküli házban lakik minden házasság előtt szerzett értékemmel amibe nem enged be se engem sem a nagyszüleimet, bekamerázta a házat illetve fenyegetőzik és a ház tulajdonjoga által pénzt követel.


Érdeklődni szeretnék, hogy erre a problémára milyen megoldást lehetne találni illetve , hogy mi az esélye, hogy tulajdonjogot szerzünk az épített ház felett ami alapján pénzt követelhetne?



2015. aug. 30. 08:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Már mondtam, de mondom még egyszer: először KI KELL JELENTENI ONNAN!
2015. aug. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 HSz76 ***** válasza:
Nem tudod kijelenteni, mert ott lakik. Lakcímkártyát meg akár milyen ingatlanra kiállítanak, nem csak házra. Válás, vagyonmegosztás kell bíróságon.
2015. aug. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Nem tudod kijelenteni, mert ott lakik. "


Igaz.

2015. aug. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
kérdező, menj el egy ügyvédhez!
2015. aug. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!