Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jóhiszeműségből tájékozatlansá...

Jóhiszeműségből tájékozatlanságomban.2 kezességet írtam alá a volt férjemnek. Semmi közöm nem volt az ügyleteihez, mit tehetek én, az áldozat, éljek hátralevő életemben elviselhetetlenül nyomasztó teher alatt?

Figyelt kérdés
Árverés alatt a házunk, nem kell senkinek, így az OTP felé sem tununkk fizetni., Ezért van 33%-os levonsom, 1013 óta, de a napokban életbe lépett a volt férj csódbement válalkozáshoz aláírt kezesség. Megbolondulok, a kis fizetésem 50%-át elviszik. A volt férj, az anya mellett éldegél, főzicskézik. én pedig meló mellett, albérletbe "nyomorgok". Sokan mondják menjek ki külfödre, nincs más lehetőség. Nyelvtudás nélkül? Erősen középkorúan? Az nagyon minimális, max. takaításhoz elég. Félek, és ennél jobban már nem lehetek elkeseredve.
2015. szept. 3. 17:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
..sem tudunk.....levonásom....2012....az idegesség miatti sok hiba
2015. szept. 3. 18:16
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

a végével kezdem: ha külföldön csak takarítanál is, az is több százezer ft.

nem tudom, működik-e az, hogy ott is letiltanak, meg hogy milyen mértékben, de akkor is minimum 300 ezret keresnél, ha egy hotelben, panzióban szobaasszony lennél, aki a szennyes ágyneműt húzza le. és ilyen helyeken vagy nem kell fizetni a szállásért és étkezésért, vagy minimálisat, mert ugye ott a hotel maga.


a kérdésed lényege: sajnos túl sok mindent nem tehetsz, ha cselekvőképes felnőtt ember vagy, azaz nem vagy gyámság alatt. amit kétlek. a jóhiszeműséggel a bíróság nem tud mit kezdeni ilyen esetben, mindenki jóhiszeműen írja ezt alá, hisz az az alapfelállás, hogy majd az adós fizet, nem a kezes. hányan, de hányan bebukták már...

az egyetlen lehetőséged, ami szerintem a te esetedben egyenlő a nullával: a polgári per. ilyen módon tudod visszakövetelni az adóstól a pénzed. egyrészt évekig elhúzódhat, ebben az időszakban is költségeid lehetnek, de ami miatt írtam, hogy ez valószínüleg semmi: gondolom a volt férjednek nincs vagyona, keresete, ingatlana. hisz akkor a bank is rajta hajtana be.

így hiába ítéli meg a bíróság, hogy fizessen neked x milliót, ha a banknak nem tud fizetni, akkor neked sem fog tudni.

idővel, ha újra dolgozni fog, vagy nyugdíjas lesz, vagy megörökli az anyja házát, te csak a 2., vagy 3. leszel a sorban, hisz a bank nyújtotta be először az igényét. amit talán soha életében nem fog tudni rendezni.

sajnálom, nagyon jól tudom, milyen elkeserítő, de nem tudsz semmit tenni a jelenlegi helyzetben.

részben átéltem, hisz napokig bőgtem, amikor 2 éve megkaptam a végrehajtó levelét, hogy árverezik a házacskámat. nekem se szülő, se gyerek, se testvér, nem volt hova menni, és akkor már tiltották a fizetésem. azt hittem, mindennek vége. nem kívánom senkinek az érzést.

2015. szept. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, te megértetted a problémámat, hisz saját magad is keresztül mentél rajta. Igen, tudomásul kell vennem, hogy ebbeől nincs kiút, ma jog érzelmekkkel nem foglalkozik. 2008-ban érkezett az első letiltás, majd 2012-től elsődleges követelőként átvette a helyet az otp, mert ott is aláírtam, a házépítéshez felvett hitelhez. Most, 2015-re újra életbe lépett a másik kezesség miatti letiltás, ami 2008-ban kezdődött. Az anyja és én írtuk alá a műtrágyához a hitelt kérő papírt. A fene tudta, mi az, azt kérte, itt írjam alá, az anyja is aláírta. Megtettem. Csak nem voltam tudatában, mirőről van szó, ha nem jön be, mivel jár az aláírásom. Mindent bevitt a vállalkozásba, még a szülőiház felét is. MIndent. mIndenünk elment, szétesett a család. Őkelme iszogat, háztartásbeliskedik, tévézik, én pedig melózok a semmiért, és pszichiátriára járok. Tehát, maradna a külföld. Ott nem tudják vonni. Óriási törés ez is nekem, de lehet, meg kell lépnem. Lehgfeljebb megölnek külföldön. REmélem, a gyerekeimet nem sújtja, mert azt már nem bírnám ki. Lemondanak az örökségről. A KFT. kezességéhez pedig nincs közük, igaz, nekem se volt, de aláírtam....
2015. szept. 3. 20:30
 4/11 anonim ***** válasza:
Eléggé bicskanyitogató a dolog.
2015. szept. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
EU-n belül a végrehajtás elég könnyen átér a határokon, így elmenekülni nem igazán tudsz külföldre. Kiadnak egy nemzetközi fizetési meghagyást és amint jogerőre emelkedik, vonhatnak a számládról.
2015. szept. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez igaz? EUN belül??? Atya Úr Isten.....erre nem gondoltam.....
2015. szept. 3. 22:33
 7/11 anonim ***** válasza:
Ugye azt tudod, hogy a kezesként rajtad behajtott pénzt peres úton követelheted a volt férjedtől? Bár gondolom, nincs semmi a nevén, de akkor is.
2015. szept. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ahogyan előttem is írták, perelni kell a volt férjedet, közben pedig tovább fizetni kezesként. Emellett kimehetsz külföldre dolgozni, hogy belátható időn belül visszafizesd a tartozást. Nem ismerünk részleteket, de az is lehet, hogy a jelenlegi 33%-os vagy 50%-os levonás a béredből a tartozás kamataira sem elég, így gyakorlatilag az idők végezetéig fizethetsz. Menj elébe ennek, keress új munkát, tárgyalj a hitelezővel, törlessz amennyit csak tudsz és ne várd meg a levonást és az azzal járó büntetőkamatot.
2015. szept. 4. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mindegyikőtüknek köszönöm a választ! Sorba megyek a lehetőségeken,

a per indítása, jogos. Csak, az újabb költség. Hogy csodába fizetem?! De, ez lesz az első lépés.

Aztán, valahogyan tovább. Jó, hogy írtatok. Én, a részletekből sem csinálok titkot, így nyitott vagyok ésszerű, reális kérdésekre válaszolni, ötleteket, tanácsokat meghallgatni. Hogy rémálmaim voltak, az egy dolog, de mosolyogva indulnom kell a munkahelyre. üdv Nektek

2015. szept. 4. 07:53
 10/11 anonim ***** válasza:

Hatályos már a magáncsőd intézménye is.

A leírtakból én úgy látom, hogy neked is lehetésges, hogy megoldást jelentene.

Egy próbát megér.

Ha az OTP-nél van bedőlt hiteled, akkor a bankfiókokban vagy az OTP Faktoring székhelyén illetve internetes oldalaikon, telefonon érdeklődhetsz.

2015. szept. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!