Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hárman lakunk egy albérletben,...

Hárman lakunk egy albérletben, ketten egy szobában, egy valaki egyedül. Kinek mennyit kéne fizetnie?

Figyelt kérdés
Kinek hány százalékát kéne fizetnie?

2015. szept. 4. 14:28
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Egyszerűség kedvéért legyen az összes költség 100 eFt/hó, rezsivel, mindennel együtt.
2015. szept. 4. 14:31
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

A szoba mérete is számít.


Ha ketten laktok egy nagy szobában, a másik pedig 1 fél szobában, akkor a bérleti díj harmadát fizeti mindenki.


Ha fordítva, tehát egy ember a nagyban, ketten a kicsiben, akkor ez módosulhat, matekozva 2/3-t a nagyszobás és 1/3 a kicsi de ezt lehet kicsit mozgatni, mert a lakás nem csak a lakószobákból áll, van amit közösen használtok, de az arány ilyesmi kell legyen.


Ha csak félszobák vannak, akkor a bérleti díj 50%-a az egyszobásé és 25-25% a másik kettőé, szintén ezt is lehet kicsit tologatni a fent írtak alapján.


De a legjobb leülni és hárman megállapodni.


A rezsi nem tartozik bele ebbe a kérdésbe, azt külön kell számolni, ha mindenki egyenlő időt tölt otthon meg ugyanannyit fürdik, stb, akkor azt egyenlő részekre osztani. Ott a szobahasználat max a fűtésben számítana.

2015. szept. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%

Külön szoba: lakbér*1/2 + rezsi*1/3


osztott szoba_1: lakbér*1/4 + rezsi*1/3


osztott szoba_2: lakbér*1/4 + rezsi*1/3

2015. szept. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

A rezsit szerintem egyenlő mértékben kell viselni, szóval 1/3 mindenkinek.


A lakbért én pedig az alábbiak szerint osztanám fel: 32%, 32%, 36%.


Ez azt jelentené, hogy az egyedül lakó effektíve 12.5%-kal fizet többet azért hogy egyedül lakhasson, a másik két lakó pedig fejenként 6.25%-kal kevesebbet amiért valakivel osztozik.


30-30-40 elosztás esetén a különszobában lakó által fizetett prémium mértéke +33%, szerintem ez már túl magas vagy legalábbis én nem vállalnám be.

2015. szept. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Ez előző válaszoló 25-25-50 felosztást javasol, ez +100% prémium, tehát az aki külön lakik, fizessen kétszer annyit, mint az aki nem. Nyilván a másik kettőnek ez jó, de szerintem abszolút irracionális döntés lenne a harmadik lakó részéről.
2015. szept. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, nagyjából letisztult a kép. Mennek a pluszok is.
2015. szept. 4. 15:48
 7/13 anonim ***** válasza:
35%

A legeslegtisztább hogyha:


- Az albidíjat NÉGYZETMÉTER alapon fizetitek.


Tehát 100e az albidíj egy 50 nm-es lakásra 2 szobával + közös helységek. A közös helységeket ne számold, csak a 2 szobát. Az egyik 20 nm a másik pedig 10 nm. Akkor a 20 nm-es szoba fizeti az albidíj 2/3-ád, míg a 10 nm-es szoba az 1/3-át.


A rezsit pedig szerintem úgy igazságos, hogyha egyenlő arányban osszátok ahány lakó van.

2015. szept. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Tudni kellene, mekkorák a szobák...


Rezsi: ki mennyit használ, villanyt, vizet.

2015. szept. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Laktam két emberrel, eggyel egy nagy szobában, a harmadik társunk egy akkora szobában, hogy egy egyszemélyes ágy és egy asztal fért be. Harmadoltunk minden költséget, fel sem merült bennem, hogy többet kellene fizetnie, azért a minimális élettérért, amiben egyedül élt.
2015. szept. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
És ha 2-en laktatok volna a kicsiben a másik meg egyedül a nagyban?
2015. szept. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!