Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Havi 120-130ezer forintból...

Havi 120-130ezer forintból meg lehet élni albérletben? (24 éves vagyok, lány és egyedül indulnák neki a nagyvilágnak)

Figyelt kérdés
2013. márc. 7. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
attól függ hol melyik városban milyen lakás mekkora igényeid vannak..mondjuk szűkösen...
2013. márc. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Indulnéééééééééééééééééééék
2013. márc. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Röviden: nem.


Ha maradhatsz még otthon akkor tedd félre a felét/kétharmadát pár évig.

Ha van társad hasonló keresettel akkor igen.

2013. márc. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: lehet, hogy félreérthető voltam.

Lehet, hogy igen, meg tudnál élni. Olcsóbb lakás 40ezer, rezsije (ha tégla és nagyon spórolsz) másik 40. Marad


40-50ezred egyebekre (étkezés, tisztálkodás, bérlet, ruházkodás, szórakozás).

Ez is lehet akár elég is, de akkor mi változik 10 vé múlva? Miből raksz félre saját lakásra valót? Mikor tudsz vállalni gyereket saját lakás vagy biztos pénzügyek híján? Na ezért javaslom hogy inkább maradj még otthon és tegyél félre havi 60-80 ezret pár éven keresztül.

2013. márc. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

És én is így gondoltam, de ha itthon maradok lesz pénzem de nincs szabadságom és önálló döntéseim. Így inkább ne legyen pénzem de legyek szabad...

2013. márc. 7. 21:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Mármint, hogy a 120-130-ba az albérlet+rezsit beleértve? Ha Pestről beszélsz és önálló albérletről (nem szobáról), akkor kb. esélytelen.


Szép elgondolás, hogy "inkább pénzem ne legyen, de szabadságom igen", de amikor már második hete a tescos kockakenyeret kell enned fél adag májkrémmel, akkor azért más perspektívád lesz. Vidéki nagyvárosokban vagy Pest külsőbb részein/gyengébb albérleteiben ha harmadiknak vagy negyediknek csatlakozol, akkor lehet megúszod 30-40-ből a lakhatást, annak a maradékából már el lehet evickélni, de ott meg ugyanúgy megjelenik a másokkal való együttélés kényszere.

2013. márc. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én 160ból élek egyedül. 44+rezsi, de olcsóbban is lehet találni, pesten. Vidéki vagyok, otthon nincs meló. A rezsi 1 embernek 25-30-ból max kijön. 70 ezret költök összesen lakásra, marad 90 egyébre. Elvagyok... Amúgy meg hamar lesz párod, és akkor feleződnek a költségek. :) Vannak ám rendes egyetemisták is akikkel lakhatsz. Életre szóló barátságok, szerelmek is kialakulhatnak úgy. Nem kell félni. Vágj bele. Nagyon gáz szerintem hogy mindenki a szülein akar élősködni. Szerintetek ők többet keresnek? Aztán mindenkit etessenek meg fizessék a rezsit. Nekik se könnyebb! Nyugodtan meglehet próbálni. Ha nem jön össze még mindig haza mehetsz, de legalább megpróbáltad. Kifogás akad mindig! Minél hamarabb önállósodsz annál életre valóbb leszel. Nem értem miért akarja mindenki még 30 évesen is a szülei vérét szívni. Ne hallgass rájuk!
2013. márc. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
130 az bruttó vagy nettó? mert nem mindegy
2013. márc. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Gondolom, nettó 120-130 000-re gondoltál.Ebben az esetben a válaszom: igen. Én 110 000-t keresek + 8000 kajajegy, ketten bérelünk egy lakást 35000/ fő mindennel együtt. Ebből a fizetésből még félre is tudok tenni. Igaz nem iszom, nem dohányzom, megeszem a zsíros kenyeret, meg a "Gazdaságos" parizert, öltözni pedig a turkálóból is lehet! Cserében minden másra jut, amire szükségem van. Tudni kell beosztani a pénzt! Ha valaki nem tudja megfogni a forintot, akkor talicskával is lehet befele tolni a százezreket, annak se lesz semmi látszatja!
2013. márc. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet de ne úgy képzeld el a szabadságod hogy magad élsz a lakásban, hanem találj még két szobatársat és osszátok a lakbért. Így olcsóbb lesz meg sokkal érdekesebb is.


Szerintem egyedül élni lakásban csak akkor jó ha komoly kapcsolatban illetve házasságban vagy.

2013. szept. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!