Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkát keresek, reális fizetés...

Munkát keresek, reális fizetéssel,14 éves kortól. Ötlet?

Figyelt kérdés

14 leszek májusban, és szeretnék valami egyszerű munkát, reális fizetéssel. Esetleg valami ötlet? Vagy valahol keresnek alkalmazottat?

14/L


2010. márc. 12. 17:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Esztergom mellett lakok, imádom az állatokat, főzni nem tudok. :)
2010. márc. 12. 17:46
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A diákszövetkezeteknél a legalacsonyabb korhatár 16 év, tehát 14 évesen még semmit nem tehetsz.
2010. márc. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Indokolt esetben szülői engedéllyel 15 év az alsó korhatár, de az is csak nyári szünetben.
2010. márc. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
66%
Álj ki a 4-esre bameg. Mit akarsz te még dolgozni? Tanulni kell még ilyenkor nem melózni.
2010. márc. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj a szüleiddel! Hátha van egy ismerős vagy rokon ahol dolgozhatnál pár órát.

Én is ekkor kezdtem hétvégén egy-két napot és nem bántam meg.

2010. márc. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
aki kurvälkodni küldene, annak mondom, hogy egy tacsi keverék kutyát, egy macskát, és egy rottweilert nem könnyű anyagilag eltartani. :( olvastam a neten, hogy 14-től már szülői beleegyezéssel lehet dolgozni... igaz, azt kifelejtettem, hogy csak normális válaszokat kérek, de azt hittem, hogy ez alap a mai magyar kultúrában... barmok!
2010. márc. 13. 16:27
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

16 éves kor alatt nem vállalhatsz munkát, joghatályosan.

Ez alól két kivétel van, iskolai tanítási szünetben 15 éves kor felett.

Az előadóművészi, illetve egyes művészeti pályákon lehet tevékenykedni ez alatt is.

A rokon vagy ismerős sem rossz ötlet, csak nehogy lebukás legyen belőle...

2010. márc. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha elég okosnak tartod magad a munkához, akkor ezt is át tudod tanulmányozni.

[link]

De segítek, mert késő van, hátha ilyenkor már fáradt vagy az egészet végigböngészni:

72. § (1) Munkaviszonyt munkavállalóként az létesíthet, aki tizenhatodik életévét betöltötte.


(2) Korlátozottan cselekvőképes személy törvényes képviselőjének hozzájárulása nélkül is létesíthet munkaviszonyt.


(3) A munkaviszony szempontjából fiatal munkavállaló az, aki tizennyolcadik életévét még nem töltötte be.


(4) Munkaviszonyt létesíthet - az (1) bekezdéstől eltérően - a tizenötödik életévét betöltött, általános iskolában, szakiskolában, középiskolában nappali rendszerű képzés keretében tanulmányokat folytató tanuló az iskolai szünet alatt.


(5) A tizenhat éven aluli fiatal munkavállaló munkaviszony létesítéséhez törvényes képviselőjének hozzájárulása is szükséges.


(6) Az (1)-(5) bekezdésben foglalt rendelkezésektől érvényesen eltérni nem lehet.


(7) A tanköteles fiatal munkavállaló a gyámhatóság engedélye alapján, a külön jogszabályban meghatározott művészeti (pl. gyerekszínész), sport (pl. a versenysportoló gyerekek) -, modell- vagy hirdetési tevékenység (tudod, reklám) keretében az (1) és a (4) bekezdésben meghatározott feltételektől eltérően is foglalkoztatható.

2010. márc. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi az utolsónak. :)
2010. márc. 17. 12:32
 10/11 anonim válasza:
Háát figy.. vmilyen munkát már tuti kaphatsz. Én tavayl nyáron töltöttem be a 14-et és csináltattunk nekem személyit. Így tudtam vállalni újságkihordást és kis ajándékboltban segítkezést(pl: pakolászás). Szal ott ahol laksz a környéken biztos találsz vmi hasonlót! :) Persze aszülői beleegyezés kell :)
2010. márc. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!