Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha az eladó pampog hogy...

Ha az eladó pampog hogy nincs-e kisebb pénz nálatok, vagy ha épp kisebb öszeget kártyával fizettek, hogy kezelitek? Meg egyáltalán miért jó nekik ezért beszólni?

Figyelt kérdés

Már csak azért Sem értem a dolgot, mert mart ha lenne kisebb, én Sem vátanám fel a 2000-es mosnjuk 500 Ft-ért, meg ha a kártyát beteszem, pin, kész. Neki nincs is dolga vele, én nem húzom az időt a pénz mazsolázásával, de mind magyarországon mind külföldön vágják a pofákat ha pl 1,5 eurót vagy 400 Ft-ot kártyával fizetnék.

Tulajdonképpen nem is tartok kp.-t, csak a fodrászra, meg a picra szoktam kivenn, elvégre 21. század van vagy mi.



2015. szept. 16. 10:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Mindenhol kártyázok, ahol lehet. Amióta van paypass, azóta nem vágnak pofákat.
2015. szept. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Azért, mert a kártyával fizetés neki pénzbe kerül, és ha 400 forintot kártyával fizetsz, jó eséllyel veszteséget termeltél neki. Emiatt frusztrált, és én meg is értem.. Máshol is így van, ha 1Ft-ot akarok veled kifizettetni kártyával paypalen, az 90Ft-ba kerül nekem.
2015. szept. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"mind magyarországon mind külföldön vágják a pofákat ha pl 1,5 eurót vagy 400 Ft-ot kártyával fizetnék."


Vásárlók körében nem feltétlenül köztudott, hogy a kereskedőknek a POS (kártyaelfogadó terminál) használata után különböző költségeket kell fizetniük:

- először is a bankok felszámolnak havi vagy szerződéskötési díjat

- kereskedői jutalék 2 %, ami azt jelenti, hogy az eladó cég, bolt számláján a vásárló által elköltött minden 100 ft-ból 2 ft-ot levonnak, azaz nem a 100 ft-ot kapja meg az eladó, csak 98 ft-ot.


-"Ezekhez a költségekhez képest alacsonyabb volumenű, de mégis érdemes megemlíteni, hogy a kártyaterminál és a bank közötti kommunikáció költségei is általában az eladót terheli. Ha a telefonon keresztüli kommunikációt választotta, akkor helyi számot tárcsáz a POS, míg ha internetes verziót, akkor internet előfizetésre lesz szüksége, ami szintén többletköltség. Főként akkor, ha egyébként a boltban nem tervezett internetelérést."


Szóval ez az oka...

Végül egy jótanács, ha akarod megfogadod, ha nem, nem:

Mindig legyen nálad készpénz is. Az utóbbi időben többször előfordult, hogy némely bankok rendszere órákra leállt. volt, aki a boltban nem tudott fizetni, volt, aki a benzinkútnál állt másfél órát, mert nem működött a banki kártyás fizetés. XXI.-ik század ide vagy oda - azért ez előfordulhat.

2015. szept. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

2: De hat erre vannak azok a megoldások, ahol ki van írva hogy 500 alatt nem lehet. Meg kb 5 vagy 10 eurós határ szokott külföldön lenni.

De nem is a magánember vága a pofát általában, hanem vidéki aldiban tapasztaltam németeknél pl. ahol aztán a pénztárosnak semmi vesztesége nincs belöle.

A közepes városokban már rájöttek hogy nem ördögtől való.

2015. szept. 16. 13:09
 5/13 A kérdező kommentje:

3: Még sosem fordult elő az utolsó 15 évben. Az viszont igen, hogy a bank kiállította az új kártyát, és a régit deaktiválta azelött hogy a másik megérkezett, holott a régi még érvényes Volt. Kicsit ciki Volt, de visszavittem az árukat aztán vásároltam késöbb.


Hosszabb útra mindig viszek kp.- mert a tankolás után viszont tényleg ciki lenne ha nem tudok fizetni, mert a benzin nehezen adom vissza.:)

2015. szept. 16. 13:13
 6/13 anonim ***** válasza:
40%

Nem muszáj megfogadni..."Fénykép,csomag - én szóltam" :D (ez egy reklámból idézet :-) )

3-as vagyok.

2015. szept. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem ismerem. Egyébként más miatt gondolkodok, hogy nem kéne nagy összeget bent hagyni. Nem a 1.5 óráas kiesések miatt.
2015. szept. 16. 13:51
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Dolgoztam benzinkút pénztárában, a kártyás dolog nem érdekelt, de a nagy címlet felnyomta az agyam.


Okok:

1. sok vásárló arra utazik, ha 30Ft-ért vett egy db bonbont, majd 20 000-el szándékszik fizetni, de nincs visszajáró, akkor ingyen megzabálta a csokit.


2. a pénztárban 50 000Ft lehet max. efölötti részt el kell zárni, kiszámolhatod, hány 20 000-el fizetőnek tudsz visszaadni. A visszaadás érdekében saját pénzt kell cipelned, hogy visszatudjál adni, esetemben ez 2 havi bért jelentett szinte mind fémpénzben.


3. Amint elfogy ez az összeg is, akkor a) saját költségen elautókázni a következő váltóhelyre b) amíg nem vagy a melóhelyen nem ketyeg a munkaidő és ezt bevasalják rajtad, fizetés levonás, vagy plusz nap formájában


Max 20 000-et lehet kivenni a kasszából pénzváltásra, ezért is kell a saját lóvé visszaadásnál. Első alkalommal mikor a főnököm meglátta, hogy zsebre vágom a 20 000-eseket a pénztárgépből rám küldte a sünöket, de szerencsére a kamera azt is felvette, amit betettem :)


Mivel sokak szerint egy számító dög vagyok, ezért kiszámoltam, hogy nekem minden alkalom, amikor elugrottam felváltani a pénzt 391Ft-omba került és annak ellenére, hogy 35-40 perc alatt megfordultam 60 percet kellett túlóráznom. Ezzel magyarázandó inkább "pampogtam" és "beszóltam" , hogy van-e esetleg kisebb címlet???


Tudom ezért most 10-ből 9-en elítéltek, beletörődtem és elfogadom véleményeteket.

2015. szept. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%
8-as ezek hülye szabályok, és sajnálom, hogy ilyen körülmények között kell dolgoznod. Nem szoktam szívatni senkit a pénztárnál, ha van kisebb címletem, abból adok. De úgy érzem, nem kell, hogy érdekeljen, hogy milyen szabályok kötik a pénztárost. Ha úgy jön ki a lépés nagy címlettel fizetek és elvárom, hogy ne vágjon pofákat.
2015. szept. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"Ezzel magyarázandó inkább "pampogtam" és "beszóltam" , hogy van-e esetleg kisebb címlet??? "


Csak nem a megfelelő helyen tetted. Arra nem gondoltál hogy a főnöködnél kellene? Ha hagyod magad ennyire hülyének nézni, és fizetsz, hogy túlórázhass, ne azon töltsd ki aki nem tehet róla. Végülis tőle jön a pénz amiből a főnök kifizet.

2015. szept. 17. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!