Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkajogban segítség, sürgős!...

Munkajogban segítség, sürgős! Bővebben lent?

Figyelt kérdés

Kaptam ajánlatot egy cégtől. 28tól kellene kezdeni.

Több gondom is van. Először is, az ajánlat tele van ködös megfogalmazással, rádaásul nem is értek mindent.

Például: ... A felek a kár mértékét az általános kártérítés szabályai szerint 280 ezer forintban hatáorzzk meg, amelyet a munkavállaló egy összegben, a MUNKAVISZONY MEGKÖTÉSÉNEK MEGHIÚSULÁSÁT KÖVETŐEN 15 napon bell köteles megfizetni a munkáltaló részére.

Munkaviszony megkötésének meghiúsulása? Wtf...

ráadásul olyan is van, hogy a munkavállaló a munkáltatónál érvényben lévő előírásokat, szabályokat, magára nézve kötelezőnek tekinti, meg hogy a továbbkézések, esetenként külföldön kötelezőek ( de pl nincs beleírva, hogy enneka kötlségét minden eetben a munkáltató fizeti.

Próbálom elérni a nőt, akivel a kpacsolatot tartom, de nem veszi fel.

A dolog azért érdekes, mert legkésőbb holnap aláírva vissza kell küldenem.

Másrészt műsik városba kell költözzek, tömegközlekedéssel napi 5 órát venne igénybe, ezt én jelenleg nem tudom vállalni. Szóval ha addig nem találok albit, akkor nem tudok adott időpontban kezdeni. Ezt amúgy elmondtam nekik, de azt mondták, küldik az ajánlatot, holnapra kérik aláírva.

Főként ez amit kiemeltem nagybetűvel érdekelne, hogy ez azt jelenti, hogy ha pl nem kezdek a megbeszélt időpontban, akkor kifizettetik velem a 280 ezret? V nem értem...és nem csak ez a homályos rész, de ez alegaggasztóbb..na meg a továbbképzéses rész is.

Sajnos ilyen rövid idő alatt nem tudok munkajogászt keresni, remélem, tud valaki köztetek segíteni!!



2015. szept. 16. 15:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

"Munkaviszony megkötésének meghiúsulása? Wtf...

ráadásul olyan is van, hogy a munkavállaló a munkáltatónál érvényben lévő előírásokat, szabályokat, magára nézve kötelezőnek tekinti"

ezt azért emeltem ki, mert semmi ilyen cuccot nem adtak, hogy tessék, ez itt a szabályzat..

2015. szept. 16. 15:02
 2/11 A kérdező kommentje:
Senki???????? :( :(
2015. szept. 16. 18:11
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

jogiforum.hu

vagy elviszed egy ügyvédhez

2015. szept. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

értem én, el is vinnám, de már ma délután le kellett volna adnom ( ma délelőtt küldték...)

szóval esélyem sincs viszegetni.

Mint írtam, a nt is hiába hívtam, nem vettem fel.

Holnap megint megpróbálom, aztán valószínű az lesz, hogy ha ennyire akadékoskodok, majd keresnek mást, aki örömmel aláírja azn minutumban.

2015. szept. 16. 22:06
 5/11 A kérdező kommentje:
*a nőt is hiába hívtam nem vette fel
2015. szept. 16. 22:07
 6/11 anonim ***** válasza:
Felejtős!
2015. szept. 17. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
Ez átbaszás, alá ne írd, ha komolyan gondolják, akkor adnak elég időt átolvasni a szerződést. Így bele akarnak rángatni valami olyanba amivel kiszolgáltatott helyzetbe kerülsz. Az egy dolog, hogy egy havi bruttó béredet kifizettetnék veled ha nem kezdesz időben. Van ott szerintem más sokkal rosszabb is, amit észre sem vettél. Marad a kisvállalkozás
2015. szept. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, épp most sikerült elérnem a csajt, akivel a kapcsolatot tartotom a multinál. Elég vérmes volt. Szerintem zokon vette, hogy egyáltalán kérdezni merek ilyent. Azt mondta ez mindenhol így van, mert ez véd engem is, meg őket is. MOndtam neki, ilyenről én még nem hallottam, és akiket megkérdeztem, ők sem. Feltettem még kérdést a többi ponttal kapcs. is, de nem volt túl megértő. Szóval, hogy a cég ügyvédje állítja össze, és minden jogszerű. Mondtam, ebben nem ktelkedem, viszont én nem értek ehhez, ezért kellene asegítség.

Abba maradtunk, még ma meggondolhatom. Szerintem szíve szerint már ma kidobott volna, de nyilván hátha nem találnak hamar embert, én meg talán aláírom.

Nem tudom, mit tegyek. Ha nem tudom megoldani a lkahatást, vagy valakivel az együtt utazást, akkor vállalni se tudom. Meg mondom, ez a hozzáállás is...

Mondtam, akkor legalább a szerződést hadd olvassam el, hogy lehetne-e hogy azt elküldi. Mondta, azt majd itt, hogy ez lényegében egy egyszerűsített szerződés már.

2015. szept. 17. 09:37
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja hogy ez még csak nem is a tényleges szerződés?

Amit aláírsz azt is látnod kellene előtte, erre nem hajlandóak akkor felejtsd el, ahogy már sokszor mondtuk

2015. szept. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ez még csak az ajánlat. Ahogy a nő elmondta, ez lényegében a szerződés egyszerűsített verziója.

Múlt héten még úgy volt, hogy nyugodtan keressek lakhatást, de azért jó lenne persze mielőbb..tegnapelőtt, hogy akkor kezdjek 28tól, és talán tudnak segíteni, mert van aki kocsival jár be, beférek.

Most meg, hogy lehet nem férek be már hozzájuk, mert így is 5en vannak, de mindegy, majd megoldom valahogy..

Pedig a munka tényleg jó lenne, de tömegközlekedéssel sehogy sem tudom megoldani. Persze ezt sem értette meg, de szerintem nem is akarta.

Arról nem is beszélve, hogy nagon rosszul esett, a koktatás, hog munkajogász állította össze....én nem ebben kételkedtem! Hanem pont, hogy nem értem ezt a sok jogi dolgot!

Kár, hogy pont ennyire testhezálló munkáról van szó.

2015. szept. 17. 09:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!