Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jófogáson. Vaterán eladnék...

Jófogáson. Vaterán eladnék kb.100-150 terméket. Kell utána adóznom, illetve legális amit teszek?

Figyelt kérdés

Az egyik barátom ruhabolttal foglalkozott Mo-on, azonban bezárt nemrég és külföldre utazott. A megmaradt vadonat új ruhákat nekem ajándékozta, mert pénzügyi gondjaim vannak jelenleg.

Luxusmárka boltja volt a belvárosban, rajtam maradt kb 100-130 ruha, illetve kb 20 übeg parfüm. (gant, armani, boss, tommy hilfiger, lacoste, stb...)


Hogyan tudnám ezeket legálisan árusítani?


A bolti árakat megnéztem már, ennek a 30-40%-ért szeretném kiárulni őket, így jutnék kb 900 ezer ft-hoz.


Papírom nincs róla, nem tudom bizonyítani a származását. Hogyan tudnám legálisan eladni őket?


Természetesen eredeti termékekről van szó, bár ahogyan az internetet elnéztem, szép számmal vannak gagyi utánzatok is. Lehet, hogy nem lesz könnyű eladni, de megpróbálnám.


Tudna esetleg segíteni valaki ebben? Mit tegyek, hogy 100%-ig legálisan járjak el?


2015. szept. 19. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Ezt az utolsó forintig le kéne adózni, mivel üzletszerű tevékenységnek minősül és csúnyán megrakhat téged a NAV. Javaslom keríts magadnak egy könyvelőt, aki segít ebben.
2015. szept. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kellene hozzá valami vállalkozói vagy bármi hasonló?

Alkalmazottként dolgoztam mindig is, fogalmam sincs az ilyen dolgokról.

Nem lehet kikerülni esetleg valahogyan?

Tele van a net hasonló hirdetésekkel, illetve, hogy előre fizesd ki, aztán majd megrendelik neked külföldről és 20-30 munkanapon belül megkapod...

Akkor ezek hogyan működhetnek?

2015. szept. 19. 16:16
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
Pontosan tele van a net ilyen hirdetésekkel. Csak azok nem itt kérdezgetnek hanem csinálják és nagy ívben szarnak a nav-ra. Amit én messzemenően támogatok ebben a retkes országban.
2015. szept. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell sokat tökölni vele, hiszen nincs folyamatos beszerzési forrásod, azaz nem igazán üzletszerű a tevékenység. Ráadásul elég kétséges, hogy évente lesz-e 600 ezer Ft bevételed belőle (ennyi az éves adómentes felső határ). Továbbá senki nem fogja ellenőrizni, hogy ki vagy, nem kell személyi okmányokkal igazolni magad. Olyan néven szerepelsz, amilyet megadsz és olyan helyen laksz, amilyet megadsz. A Vatera lesz a nehezebb falat, ott bankszámla számot és telefont is meg kell adni, hirdetési (feltöltési) díjat kell fizetni és sikeres eladás után jutalékot. Az első 1-2 meghirdetés után pontosan elemezni kell, hogy megéri-e a Vaterát használni, mert nagyon nagyok lehetnek a kiadásaid. A jófogást ugyanaz a cég birtokolja, mint a Vaterát és sokaknak nagyon rossz a tapasztalata az "ingyenességet" tekintve, mert 3 hét után az adott hirdetésre megszűnik az ingyenesség, megújíthatod, ha sokat fizetsz. Keresd meg a többi ingyenes hirdetési oldalt, ahol tényleg ingyenesség van (zsibvasar, licit, startapro, nextapro, maxapro stb.). Egyébként meg ha inkurrens volt az áru, akkor itt se nagyon lesz kurrensebb. Ha a holmik valódiságát nem tudod hitelt érdemlően igazolni és garanciát sem adsz, akkor ugyanolyan gagyi utánzatként tudod eladni, mint amire hívatkoztál. Arra is készülhetsz, hogy mesze nem olyan egyszerű munka a pontos tárgyelírás és jó minőségű fotók elkészítése, mint sokan gondolják.
2015. szept. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%

Kicsit pontosítanék:


"Nem kell sokat tökölni vele, hiszen nincs folyamatos beszerzési forrásod, azaz nem igazán üzletszerű a tevékenység."

Az üzletszerű tevékenység nem attól üzletszerű, hogy, hogy folyamatos beszerzési forrása van.

" A Kúria kimondta, hogy ilyenkor a szja-törvényt kell figyelembe venni, amely csak annyit mond, hogy ha valaki rendszeresen és haszonért végzi a tevékenységét, akkor az gazdasági tevékenység, és ezért üzletszerű.



"Ráadásul elég kétséges, hogy évente lesz-e 600 ezer Ft bevételed belőle (ennyi az éves adómentes felső határ). Továbbá senki nem fogja ellenőrizni, hogy ki vagy, nem kell személyi okmányokkal igazolni magad. Olyan néven szerepelsz, amilyet megadsz és olyan helyen laksz, amilyet megadsz. A Vatera lesz a nehezebb falat, ott bankszámla számot és telefont is meg kell adni, hirdetési (feltöltési) díjat kell fizetni és sikeres eladás után jutalékot. Az első 1-2 meghirdetés után pontosan elemezni kell, hogy megéri-e a Vaterát használni, mert nagyon nagyok lehetnek a kiadásaid.


Senki sem fogja ellenőrizni, ki vagy: Nos, ez nem biztos, ugyanis a NAV már próbavásárlóként is jelen van - főleg, ha márkás, luxus termékeket árul, akkor még a Vámhivatal is rászállhat: hamis-e a termék, stb.


"A jófogást ugyanaz a cég birtokolja, mint a Vaterát"


Hát nem. A Jófogás (ami egy teljesen más cégé) sokáig fej fej mellett versenyzett az OLX-el (volt Apród, ami tényleg Vatera oldal volt), majd az OLX kifeküdt és eladta az üzletrészét a Jófogásnak - így egybeolvadt, azaz a JÓfogás bekebelezte az OLX-et.


..." Arra is készülhetsz, hogy mesze nem olyan egyszerű munka a pontos tárgyelírás és jó minőségű fotók elkészítése, mint sokan gondolják."


Ez így igaz :-)


Egyébként hasonló kérdésen görcsölök, csak nekem vállalkozói fiókom is van, meg magánemberes is. Kaptam ajándékba 20 db valamit (leselejtezett, szinte új termékek), de mivel nincs számla, így nem tehetem fel a vállalkozóiba, a magánosba meg megint nem, mert aligha hinné el valaki, hogy 20 db valamim van magánhasználatra :D (nem zokni :D )


Bár én KATA-s vagyok, 600 ezerem sem lesz magánemberként, tehát totál mindegy, hová tenném fel - mégsem tudok jogilag jó megoldást. NAV-ot hívtam, ők mondták, hogy ezt a jogi osztályon kérdezzem meg, de azt meg nem tudom elérni - állandóan foglalt :-(

2015. szept. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A 30-40% inkább 50-60% lesz, hiszen tele vannak a hirdetési oldalak gagyi utánzattal. Amit te fogsz csinálni, az üzletszerű tevékenység, így adóköteles is. Ha másodállásban csinálod, akkor 25.000Ft+ könyvelő, ha főállásban, akkor 50.000Ft+ könyvelő havonta. Ha nem akarod kiváltani a vállalkozóit, akkor azt kockáztatod, hogy a nav megbírságol. Ha nem tudod bizonyítani, hogy honnan vannak a termékek, akkor még el is vehetik tőled. Neked kell eldönteni, hogy kockáztatsz e vagy sem. Próbáld meg nem egyben hirdetni, hanem apránként 5-10 terméket
2015. szept. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hozz létre több fiókod, hirdesd külön a többi aukciós oldalon, max. 30-40 darabot egyben. A kutya sem fog felfigyelni rá.

Amúgy meg a navnak kell bebizonyítania hogy kereskedő vagy, üzletszerűen csinálod, de ha állandó forrásod sincs, akkor mit talál? Ne kell úgy parázni ettől.

2015. szept. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!