Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek az gáz, ha 600....

Szerintetek az gáz, ha 600. 000 Ft-os bevételből nem igazán tudunk félretenni?

Figyelt kérdés
Albérletben lakunk a párommal, nem igazán spórolunk, évente 2-3-szor elutazunk, nem főzünk, eljárunk szórakozni. Hitelünk nincsen, de mégsem tudunk érdemi összeget félretenni. Elgondolkoztam, hogy ha 2-3 éven belül gyereket szeretnénk, lehet, hogy változtatni kellene a szokásainkon. Vagy ráérünk majd akkor számolgatni? Gyermektelen, hasonló anyagi helyzetben lévő párok, ti hogyan gondolkodtok?
2015. szept. 26. 15:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha akartok, és nem tudtok, akkor gáz, mert ennyi pénzt be lehetne bőven osztani. Ha valakinek nem megy, ott gondok vannak.

Ha nem akartok, akkor nem gáz, arra költitek a pénzeteket, amire akarjátok. Szabad döntés, hogy meg akartok takarítani, vagy sem.

2015. szept. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%
Igen, iszonyat nagy gáz!
2015. szept. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%
Igen gáz, de főleg az hogy idejössz játszani az eszedet.
2015. szept. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Eddig nem nagyon akartunk, mert jól érezzük magunkat így, a kérdés arra vonatkozik, hogy mennyire kell előre gondolkozni ha majd családalapítást tervezünk, de feltételezzük, hogy a jövedelmünk nem változik.
2015. szept. 26. 16:03
 5/21 anonim ***** válasza:
75%

Nekünk is kb. ennyi van, de kifolyik a kezeink közül.

Igaz, van 2 gyerek, és pl. most is itt van az ősz, a komplett ruhatárukat fel kell újítani. Van 2 autó, az is viszi a pénzt.

De igazán mi sem spórolunk, nekem nincs időm főzni. 6-kor érek haza, akkor megnézem a gyerek leckéjét, gyakorolunk, amit kell, fürdés, fektetés. Kb. 9 óra, mire leülhetek, na, nem állok neki főzni már ilyenkor másnapra. Lehet lusta vagyok, nem érdekel.

Ruhát magamnak egyébként nagyon ritkán veszek, nem mert nem telik rá, hanem mert egyszerűen képtelen vagyok időt szakítani rá, hogy elmenjek nézelődni.

Erre mondják, hogy az idő pénz, ha több szabadidőm lenne, több pénzt tudnék félretenni, szerintem.

2015. szept. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nem játszom az eszemet, mindössze kíváncsi vagyok, hogy meddig gondolhatunk csak magunkra. A kérdést egyébként szándékosan a hasonló jövedelműekhez intéztem, ezzel igyekeztem elkerülni azt, hogy krízishelyzetnek tüntessem fel a dolgot, mikor tisztában vagyok vele, hogy sokan sajnos jóval kevesebb pénzből élnek. Látom nem sikerült.
2015. szept. 26. 16:10
 7/21 A kérdező kommentje:
Kedves ötös, köszönöm a választ!
2015. szept. 26. 16:14
 8/21 anonim ***** válasza:
60%

Akkor gáz, ha a cél az, hogy megtakarítást képezzetek.

Ha nem akartok takarékoskodni, és a jövőre gondolni, akkor nem gáz.

2015. szept. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
60%
Arra számítsatok gyerek esetén, hogy fél év után iszonyatosan meg fog csappanni a családi kassza. Ilyen gyed, gyes mittudoménmi aminek utána kell nézni, ha ennyire aggódtok a pénz miatt.
2015. szept. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
48%
Látszik, hogy te se ismered a hangya és a tücsök történetét.
2015. szept. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!