Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes havi 100 ezer felett...

Érdemes havi 100 ezer felett még félretenni?

Figyelt kérdés
46/nő vagyok, havi kb. 100 ezret tudok mostantól félretenni, de csak nagy lemondások árán, ha ünnepek vagy extra kiadás jön, akkor nem. Ny.pénztár vagy kötvény nem érdekel, csak a számlámra gyűjtögetném. Nyugdíjas éveimre tennék félre, egyedül élek, család sincs. Szerintetek érdemes még másodállást vállalnom, ha többet szeretnék megtakarítani vagy érjem be ennyivel? Nyugdíjam sajnos siralmas lesz, valószínű a munkában töltött 40 évem sem lesz meg, ha megérem egyáltalán…
2015. febr. 26. 11:16
 1/4 Trafó1 ***** válasza:
64%

Félre teszel oszt feldobod a talpad.

Volt értelme???

Tegyél félre kevesebbet, fordítsd az is ingatlanba , (butik, Garázs) azokat add ki, és élvezd hozamukat menj el nyaralni.

2015. febr. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%
Ha bírod, dolgozz többet. Minél idősebb az ember, annál nehezebb elhelyezkedni, szóval addig gyűjtögess, amíg van rá lehetőséged.
2015. febr. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1: kommentre: Nem úgy indulok neki, hogy feldobom a talpam, mert ha nem és feléltem a pénzem?... Se pénz - se posztó...

Nem szivesen fektetek ingatlanba, csak a rosszat hallottam erről eddig mindenfelől...(Nem megy ki a bérlő, vizsgál az apeh stb... kinek kell ez ennyi éves fejjel?)

2015. febr. 26. 12:47
 4/4 anonim ***** válasza:
80%

Az elsőnek igaza van. Mi értelme mindenről lemondani és csak takarékoskodni? Akkor már minek élni? Én a felét félretenném a többit meg elkölteném és legalább kicsit élnék. 20 év mire nyugdíjas leszel, semmi értelme ilyen hosszú időre tervezni.

A másodiknak meg aztán sok esze van. Dolgozz másod, harmad..század állásban, dolgozd át a fiatalságodat így ha lesz egy kis szerencséd akkor mire nyugdíjas lennél elpatkolsz, ha meg még szerencséd sem lesz és megéred megrokkanva a sok munkától akkor akkor lesz pénzed a gyógyszerekre.

Szép életpálya.

2015. febr. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!