Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Netes vásárlás esetén mennyi...

Netes vásárlás esetén mennyi időn belül küldhetem vissza a terméket indoklás nélkül? A pénzt egy az egyben visszakapom szállítási ktg-vel együtt vagy csak a termék árát?

Figyelt kérdés
Mi számít a fontos időpontnak amitől ketyeg a határidő? A vásárlás napja vagy a kézhezvétel? Mi van a netes vásárlás és az átvétel között 2 hét is eltelik (és belföldi vásárlás!)?
2015. szept. 28. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy magánszemélytől vetted-e, aukción licitálással vagy cégtől, webshopban?
2015. szept. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
cég webshop
2015. szept. 28. 19:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor 14 napon belül elállhatsz a vásárlástól, de a cégnek, webshopnak az oldalán is fel kell tüntetni a vásárló lehetőségeit.

Ami biztos: ha csak meggondoltad magad és nem hibás a termék, akkor a visszaküldés postaköltségét semmiképpen nem kapod meg, azt Neked kell állni.

Elvileg a vásárlás napjától számít a visszavétel, de mint említettem: a cégnek MINDENKÉPPEN fel kell tüntetni az oldalukon az elállást, panaszkezelést, stb

2015. szept. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elvileg a vásárlás napjától számít a visszavétel


Az gáz mert a vásárlás napja és a termék tényleges átvétele között eleve eltelt a 14 nap. lehet épp ezért tartott eddig a szállítás?

2015. szept. 29. 08:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézd, nehéz így tanácsot adni, hogy azt sem tudom, miről van szó, mely cég milyen feltételekkel árulta, mi a problémád vele? Lehet, hogy egyszerűen csak meg kellene írni a cégnek a problémádat és tudnának segíteni. Valamint azt sem tudom, milyen terméket rendeltél, ugyanis vannak kivételek az elállási jognál - bizonyos termékekre nem vonatkozik (pl. ha személyre szabottan varrtak Neked valamit vagy rendelésre készítettek bútort, stb.).



Mindenképpen azt javaslom, hogy az eladóval próbáld meg megbeszélni a problémádat és egyre figyelj: semmiképpen ne küldd vissza úgy a terméket, hogy az eladó nem egyezi bele, mert ha nem veszi át, akkor visszajön hozzád a csomag.

A visszaküldés költsége mindenképpen Téged terhel, a termék ára+ Hozzád kézbesítés posta kérhető vissza.

2015. szept. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!