Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » At Amazon. Fr oldalról rendelt...

At Amazon. Fr oldalról rendeltem, céges vásárlás volt. Számlát sem kaptam, és a "reverse charge VAT" lehetőséget sem tudtam igénybe venni. Ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Számlázási címnek üzleti címet adtam meg, amihez az Amazonon regisztráltam közösségi adószámot.

A szabályoknak utánaolvasva úgy tudom, hogy ilyen esetben (céges vásárlás Unión belül) a reverse charge VAT rendeletek érvényesek, tehát az eladó országa szerinti áfával csökkentett nettó áron tudok vásárolni, illetve ezt rögtön visszakapom és az áfa ügyeket itthon intézem. Ehelyett bruttó árat fizettem és számlát sem kaptam.

Utánanézve kiderült, hogy ez egy, az Amazon égisze alatt kereskedő angol székhelyű cég. Üzentem nekik az áfával és a számlával kapcsolatban, mire mindössze azt válaszolták, hogy sajnos nem rendelkeznek "VAT number"-rel. Gondolom, a közösségi adószámra gondoltak.

Utánanéztem ennek is: az angol szabályozás szerint kis forgalmú cégeknek nem kötelező az adószám, és ezek bruttó áron kereskednek.

Kérdések:

1: Az Amazonon (francia) is kereskedhetnek ilyen cégek vagy csak inkorrekt?

2: Ha így van, akkor vásárlás után derül ki, hogy nem kaphatok számlát, sem áfamentességet?

3: Mit tudok tenni?



#ÁFA #amazon #céges rendelés külföldről
2015. okt. 1. 13:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Eu-n belül a két félnek előzetesen meg kell győzödnie, hogy rendelkezik Eu vat reggel a partner. amennyiben nem, úgy csak bruttó áron ( a kinti áfával növelve) tudja megvásárolni a terméket.


Számlát nem tudom, hogy franciába is kötelező -e adni. Nagyobb cégektől rendeltünk franciából, mindig volt számla ( elektronikus) és Eu vat reg is. Az angol ltd-kel meg ezért kell jobban vigyázni,l mert túl laza a szabályozásuk.

2015. okt. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam, hogy ennyire vigyázni kell...

Az Amazon segítségével legalább egy számlát sikerült szerezni, az áfamentességről csak annyit írtak, hogy ők ebben nem tudnak segíteni, ezt egymás közt kell intézni, és ha szükséges, forduljak adótanácsadóhoz.

2015. okt. 6. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!