Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Közalkalmazotti állásra...

Közalkalmazotti állásra váltanék. Ha már van 29 éves munkatapasztalatom, egyetemi diplomám, de eddig nem dolgoztam a közszférában, akkor mennyi lenne a törvény szerinti illetményem?

Figyelt kérdés
Ha az állás maga nem igényli a nyelvtudást, csak előnyként van feltüntetve, akkor is kapok pótlékot ezért?
2015. okt. 1. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

A végzettséged alapján ide sorolnak be: I. BESOROLÁSI OSZTÁLY (felsőfokú iskolai végzettségű kormánytisztviselők)


A fizetési fokozat a kormányzati szolgálati jogviszonyban töltött időtől függ, tehát 0-ről indulnál. Az ehhez tartozó bér az illetményalap 3,1-szerese. Az illetményalap 38650 forint, vagyis az illetményed 119815 forint lenne. Ez bruttó összeg. A minimálbérnél egy kicsivel több.


"Ha az állás maga nem igényli a nyelvtudást, csak előnyként van feltüntetve, akkor is kapok pótlékot ezért?"


"141. § (1) Ha a kormánytisztviselő olyan munkakört tölt be, amelyben idegen nyelv használata szükséges, idegennyelv-tudási pótlékra jogosult."


Tehát nem. Bár én tudok olyan munkakörökről, amik nem igénylik a nyelvtudást, és mégis megkapják a dolgozók a pótlékot.


(Forrás: 2011. évi CXCIX. törvény a közszolgálati tisztviselőkről)

2015. okt. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Bocsánat, én a közszolgálati tisztviselő jogállásról beszéltem (köztisztviselők, kormánytisztviselők). A közalkalmazott nem ugyanaz, ők teljesen más bértábla alapján keresnek, ennél valamivel kevesebbet.
2015. okt. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Közalkalmazottnak a törvény csak a minimumot határozza meg, de ennél sokkal többet is adhatnak.


Ha a munkakör egyetemi végzettséghez kötött akkor H fizetési osztályú, ha csak főiskolai végzettséghez akkor F fizetési osztályú, hiába van a betőltőjének akkár PhD-ja is. 29 év az 9. fizetési osztály vége, 10. fizetési osztály 30 évnél kezdődik. Közalkalmazottak jogállásáról szóló törvény szerint:

"74. § (1) Idegennyelv-tudási pótlékra jogosult a közalkalmazott, ha olyan munkakört tölt be, amelyben a magyar nyelv mellett meghatározott idegen nyelv rendszeres használata indokolt".


A 2015-ös költségveztési törvény 7. melléklete tartalmazza a konkrét számokat.

[link]


F:122 000 az alap, 9. fizetési fokozat: 1,3075 szorzó, 10. 1,3675


H: 129 500 az alap, 9. fizetési fokozat: 1,4850 szorzó, 10. 1,5600

2015. okt. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
nem
2015. okt. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

# 3

Csak azt nézted el, hogy a közalkalmazottaknál is csak a közalkalmazotti jogviszonyban töltött idő számít. (64. §) Így nem 29 évről indulna a kérdező, hanem ugyanúgy 0-ról. Szóval a szorzót azt el is lehet felejteni, és máris a nevetséges fizetésekhez jutunk.

2015. okt. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, akkor ezt kihagyom; bizonytalan voltam abban, hogy a szorzókat figyelembe vehetem-e, ha nem, akkor ennyi év után nem megyek el kezdő fizetéssel.
2015. okt. 2. 11:14
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

A törvény szerinti minimum felett, ágazati szinten miniszteri rendeletben is határozhatnak meg magasabb garantált minimumot.



Az sem mindegy hogy a közalkalmazotti munka hol van, pl. egy központi államigazgatási szerv központi szervénél jóval nagyobbak a pótlékok, mint egy helyi szervnél vagy önkormányzati szervnél.


A fizetési fokozat megállapításánál valóban nem kötelező figyelembe venni, a nem közszolgálati munkában töltött éveket, de azért a gyakorlat az, hogy ezt mindenütt megadják.


Azért jellemzően egy egyetemi végzettséget igénylő munkakörben központi szervnél közalkalmazott is kap eltérítéssel 300 ezret.


Pl.:

[link]

2015. okt. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!