Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A gazdag embereket mi motiválj...

A gazdag embereket mi motiválja az életben? Nem üres az életük?

Figyelt kérdés
2015. okt. 3. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Mindig van feljebb, mindig van hova fejlődni. Többek között ezért lesz gazdag egy gazdag ember, mert folyamatosan többet akar, nem elégszik meg a jóval.
2015. okt. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
Nekik már nincs szükségük motivációra. Motiváció csak a szegényeknek kell, hogy kiléphessenek a szegénységből. Ha gazdagok, akkor már nincs rá szükség, elég hátradőlni és élvezni az életet!
2015. okt. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha a gazdagságuk nem csak az ölükbe pottyant lottónyereményként vagy valami hasonló módon, hanem keményen megdolgoztak érte és minden fillért félre-raktak, akkor bizony nem volt és nem is lesz üres az életük. Ők tudják, milyen keményen dolgoztak, hogy meg legyen nekik mindaz, amit most esetleg látsz, és azt is tudják, hogy nem ülhetnek a babérjaikon tétlenül, mert nagyon könnyen jön egy szélfuvallat, egy gazdasági válság, egy bróker-botrány, akármi, és egy perc alatt oda a gazdagság.
2015. okt. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%

leggazdagabban a gazdasági válság alatt növelték a vagyonukat. Szóval ők sem sz@rral gurigáznak.


Brókerbotrány meg hülyeség. 1 gazdag embernek nem 12 helyen van a pénze.

2015. okt. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Téged mi motivál? Neked nem üres az életed?
2015. okt. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Bírom ezt a sztereotípiát. Ha gazdag valaki, akkor üres az élete... Ja, meg gonosz is, mint a mesében. A szegény meg mindig boldog és jó ember! :D


Nekünk bőven van pénzünk párommal. Üres lenne az életünk? Nem! Nagyon nem! Mi motivál? Az, hogy jobb legyek. Mint minden más normális embert.

2015. okt. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Aha. Én meg azt bírom aki bizonygatja hogy neki mennyi pénze van :)
2015. okt. 4. 12:45
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem bizonygattam, tényként közöltem! :)

De látom a lényeget leszűrted!

2015. okt. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen leszűrtem: nem üres az életed, de nem is teljes. Hazudhatsz önmagadnak, de elég egyértelmű hogy valami hiányzik az életedből. Senki nem kérdezte hogy mennyi pénzed van, magadtól írtad. Miért tetted ezt? Mert bizonyítani akartál valamit.


És utána újból, másodjára is. Én nem kérdőjeleztem meg hogy igaz-e vagy sem amit írtál, arra reagáltam hogy mennyire felszínes dolog amikor valaki azt magyarázza hogy neki ennyi vagy annyi pénze van.


Belső bizonytalanság van benned: mutatsz kifelé egy képet, de az nincs összhangban a belsőddel. Valamilyen hiányt vagy sikertelenséget kompenzálsz azzal hogy egy névtelen fórumon hangoztatod nagyságodat. A válaszom olvasása közben most fellépő heves érzelmi reakciód (düh, harag) is ezt igazolja.


Mindezek mellett, a válaszod "Mi motivál? Az, hogy jobb legyek." részével viszont egyetértek. Saját tapasztalatom is ez, hosszútávon ez az egyetlen dolog ami tartja az emberekben a motivációt.

2015. okt. 4. 14:40
 10/11 anonim ***** válasza:

A kérdés a felszínes, kedves kérdező! Milyen választ vársz?


Te valamit félreértettél. Nem írtam mennyi pénzem van (nem tudom hol látod), azt írtam bőven van (ez relatív, mindenkinek mást jelent). Nem azt írtam, hogy gazdag vagyok, pont az ilyen válaszok miatt. A kérdésed az volt, hogy a gazdag embereknek nem üres-e az életük. Arra ez a válasz, hogy tapasztalatból tudom, hogy nem. Ha csak annyit írtam volna, hogy nem, akkor visszakérdeztél volna, hogy honnan tudom.

Nehéz valamire úgy válaszolni, ha nincs mögötte tapasztalat.

Nem értelek, kapsz egy hiteles választ a felszínes, sztereotípiára épülő kérdésedre, és nem fogadod el. Miért kérdezel, ha van egy meggyőződésed? Csak megerősítést akarsz?

Egyébként azt hiszem pont annak üres az élete, aki ilyen dolgokon gondolkozik.


Nem a szüleim pénzét költöm, a saját eszemmel érvényesülök, ergo sikeres vagyok.

Boldog kapcsolatban élek a párommal, megvan mindenünk, amit szeretnénk. Amit célul tűztem ki magam elé ennyi idős koromra, azt elértem. Sok nálam jóval gazdagabb ember van a környezetemben, nem irigykedem rájuk, hanem motiválnak.

Sokat dolgozom, sokat ülök autóban, de mivel nagyon szeretem a munkámat, ez nem okoz problémát.

Írhatnék még sok dolgot, de biztos azt kapnám tőled, hogy valamit bizonygatok. Ezek mind tények, nincs szükségem arra, hogy neked bármit bizonyítsak. Ismételten kiemelem, erre voltál kíváncsi!

2015. okt. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!