Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen következményekkel...

Milyen következményekkel járna, ha felmondás előtt elmennék betegállományba egy időre? Nem vonhatják meg a végkielégítést "büntetésből"?

Figyelt kérdés

Felszámolás alatt van a cég, ahol dolgozom. Hamarosan felmondanak, két hónap végkielégítést kifizetnek - ígéret szerint.

Ezen kívül 45 nap a felmondási időm, valamint az idei szabadságból még 20 napot nem vettem igénybe. Ezek vajon hogy alakulnának fenti esetben?



2015. okt. 5. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
24%

Úgy tudom, már táppénz alatt is fel lehet mondani - ha jól emlékszem, nemrég változtak a szabályok ez ügyben.

Szerintem nézz utána...

2015. okt. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy végkielégítést megvonnak. Ha beteg vagy, hát beteg vagy, nem tudsz dolgozni. Ugyanúgy a munkaviszony része a táppénz is. (A felmondási idő alatt is lehetsz táppénzen.)


A szabadságot táppénz alatt nem tudod kivenni, ezért azt a munkaviszonyod végén ki kell fizetniük. Ha a munkaviszony év vége előtt véget ér, akkor csak az időarányos szabadság jár! Tehát ha évi 20 napod van, és már november 30-án véget ér a munkaviszony, nem jár mind a 20 nap.


A felmondási idő beleszámít ugyanúgy a munkaviszonyba. Tehát ha felmondanak október 15-én, és 45 nap a felmondási idő, akkor november 30-án ér véget a munkaviszony.


Azt nem tudom, hogy az első válasz hogy kapcsolódik a kérdéshez. Viszont tény, fel lehet mondani minden további nélkül táppénz alatt is.

2015. okt. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. okt. 5. 14:56
 4/5 anonim ***** válasza:

A keresőképtelenség alatt is lehet közölni a dolgozóval a felmondást. Alap esetben a felmondási idő a felmondás közlését követő napon indul el. Ilyen esetben viszont a keresőképessé válás napjával indul csak el.


Ami törvényileg jár - mint a végkielégítés - azt nem vonhatják meg...

2015. okt. 6. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ez jó hír (bár nem túl jó az egész történet)...

Köszönöm a tájékoztatást.

2015. okt. 6. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!