Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » átverés, feljelentés?

átverés, feljelentés?

Figyelt kérdés

olyan kérdésem lenne h eladtam egy note 2es telefont a vaterán,megvolt adva h levélként postázom..most irt aki megvette h hétfőn feljelent az ügyvédje csalásért és üzletszerű átverésért,mert ő nem magánszemélyként vette hanem üzletként és hogy a telefon rossz,a képernyője stb

na most..én tudom hogy mikor elküldtem jó volt,most mit tegyek?



2015. okt. 9. 12:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
66%
Jelentsen, aztán bizonyítsák, hogy rossz volt amikor elküldted.
2015. okt. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
67%

Azért remélem, legalább ajánlottan postáztad, ellenkező esetben még csak bizonyítani sem tudod, hogy elküldted, és annyi fog látszani, hogy kaptál egy összeget, amiért nem adtál semmit.


Persze nem fog feljelenteni, mivel ezek tipikusan olyan szavak, amiket a neten fenyegetőzésre használ az ember, valószínűleg csak próbált keménynek tűnni. Mindenesetre ebben az esetben jobb félni, mint megijedni.

2015. okt. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
sajnos nem én postáztam,hanem nagymamám hiába mondtam h ajánlottan adja fel simán adta...de leirta h megkapta ergo ezzel már nem jöhet h nem küldtem el..az egyetlen probléma h állitolag nem jó a képernyő és ők használt telefon üzletükbe vásárolták meg..anyaként és emberként nem 40 ezret ér a becsületem :/
2015. okt. 9. 13:06
 4/26 anonim ***** válasza:
67%

Na neeeee, ezt nem mondod komolyan, hogy egy 40 ezres telefont:

1.- a nagymamáddal adatsz fel

2.- nem töltesz ki előtte egy ajánlott szelvényt, hogy azzal adja fel

3. - és amikor megtudod, hogy simán adta fel, akkor nem rohansz azonnal a postára, hogy hátha még nem ment el.


Óriási szerencséd van, hogy egyáltalán megkapta!!!


Nem tudom, kinek van igaza, de nagy felelőtlenség, amit csináltál a sima feladással. Ráadásul buborékos borítékban kellene feladni - nyilván nem úgy lett feladva.


Nem Téged akarlak bántani, csak a normális eladók isszák meg a levét annak, ha mások így aukcióznak - mert elfordulnak a vevők a Vaterától :-(

2015. okt. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
16%

4-es vagyok, az még kimaradt:

Hiába mondod, hogy amikor feladtad, jó volt, mert az eladó kötelessége gondosan csomagolni, hogy a termék biztonságosan, törés mentesen odaérjen. Nem ördögtől való tett lett volna akár törékeny kezelést is kérni rá, hiszen annak hiányában a posta úgy dobálja, ahogy akarja.

2015. okt. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
67%
#4-5-nek igaza van, esélyes, hogy valóban úgy érkezett meg hozzájuk, hogy össze volt törve a kijelző. Ha vásárolnék valamit, én is elvárnám legalább azt a feladótól, hogy normálisan csomagolja be, köztudott, hogy a postán nem úgy bánnak a küldeményekkel, mint a hímestojással.
2015. okt. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

sajnos már nem tudom visszacsinálni:/

a kérdés az h tényleg feljelenthet e

2015. okt. 9. 13:33
 8/26 anonim ***** válasza:
67%

mint ahogy a 4.-s is írta hihetetlen szerencsés vagy hogy elismerte azt hogy megkapta, innentől kezdve nem fog feljelenteni és ha meg is teszi semmit nem ér vele, nem tud semmit bizonyítani.

Én ezt a helyedben ezzel lezártnak tekinteném és többet nem aggódnék rajta viszont az alaposan megtanulnám hogy sima levélként semmit nem adunk fel, most szerencséd volt, legközelebb lehet hogy nem lesz.

2015. okt. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
az ajánlott szelvényt kitöltöttem..csak ő úgy gondolta spórol nekem a postán:) azért rá biztam mert dolgozok minden nap,ő meg felajánlotta..én falun lakok ott bezár a posta mire hazaérek ő meg városba
2015. okt. 9. 13:43
 10/26 A kérdező kommentje:
nem szoktam árulni szerencsére :D de ezek után nem is akarnék,remélem nem lesz semmi belőle,most telefonszámot kér h megtehesse a feljelentést :O köszi a válaszokat
2015. okt. 9. 13:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!