Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csehország gazdasága miért...

Csehország gazdasága miért nagyobb 2x Magyarországénál? Lakosság egyenlő. Területileg mi állunk jobban. GDP/PPP 2*-ese a Magyarénak.

Figyelt kérdés

Mije van Csehországnak,amije Magyarországnak nincs? Több nyersanyag? Gyárak stb?

Egyáltalán nem értek hozzá.


2015. okt. 11. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Működő gazdasága (ami nekünk nincs...)


Pár hete taxiban ültem Prágában és beszélgettem a sofőrrel. Elmentünk egy busz (vagy troli vagy tudom is én mi mellett) és büszkén magyarázta, hogy azt a Škoda gyártja, mert a Skodának 2 gyártó részlege van, egyik autókat, másik ipari cuccokat gyárt. Mondta, hogy náluk minden tömegközlekedési eszköz Cseh gyártmány. Majd megkérdezte, hogy nálunk Ikarusz buszok vannak? Mert még gyerekkorából emlékszik a márkára. Mondtam neki, hogy nem, mostmár vagy 10 éve Mercedes és Volvo buszaink vannak, a vonatokat meg a metrót meg a Francia Alstrom adja. Először nézett rám igazán hülyén, majd megkérdezte, hogyha van busz gyárunk akkor mért is külföldi buszaink vannak. Erre nem tudtam mit mondani. Többek között ezért.

2015. okt. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kevesebbet mutyiznak
2015. okt. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2015. okt. 11. 21:00
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenük van és mindig jobban álltak. Erdőségek vannak, bányák, minden iparág működik, mert volt nyersanyag, bányakincs, energiahordozó (szén és fa elsősorban). Világhírű gyógyfürdők (Marienbad, Karlsbad). Rajtuk nemigen mentek keresztül, mert hegyvidéki táj, a tatárok se nagyon pusztítottak, a törökök sem mentek odáig. A II. világháborúban a front ne ment rajtuk keresztül és nem bombázták le őket. Tele vannak épen maradt várakkal és kastélyokkal. Ja, és nincs folyamatos elmegyógyászati kezelés alatt álló elmebeteg miniszterelnökük.
2015. okt. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm szépen!
2015. okt. 11. 21:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Ausztriának meg kevesebb emberrel közel négyszer akkora a gazdasága, vagy éppen Svédország ami szintén tízmilliós ország és gyakorlatilag a világ legfejlettebb országa. Azokban az országokban, ahol nagyobb gyökerei vannak a piacgazdaságnak, ahol már több évszázaddal ezelőtt is nagyobb volt az életszínvonal, azok az ország azok amik most óriási köröket vernek Magyarországra.
2015. okt. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

ugyan, hogy mondhatjátok, hogy a piacgazdaság segít a gazdagsághoz, hiszen mi éppen mindent államosítunk, mert a csúnya gonosz vállalkozó csak profitot termelt, és élősködött rajtunk, biztos ez a gazdagsághoz vezető út, hiszen mi másért csinálnánk egy olyan rendszert amit még senki nem próbált ki korábban...



egyébként a legnagyobb különbség, hogy a csehek a rendszerváltás után elkezdték működtetni a vállalkozásokat, amik visszakerültek a tulajdonosokhoz, nálunk pedig a privatizáció nagy része arról szólt, hogy olcsón megvette a gyárat/földet, a termelőeszközöket eladta, a raktárkészletet eladta, a gyár területét, az épületeket eladta, és a hirtelen jött gazdagsággal élve visszavonult a privatizálók jó része.

2015. okt. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!