Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterás eladó visszalépne az...

Vaterás eladó visszalépne az adás-vételtől. Kikényszeríthetem tőle a terméket valahogy?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a vaterán megnyertem egy csizmát, és az eladó az átvétel szervezésének utolsó pillanatában azt írta, elnézést kér, de mégsem tudja nekem eladni a csizmát.

Tudom, hogy az értékelésekkel ezt lehet jelezni - de én azt szeretném elérni, hogy mégis eladja nekem. Nagyon tetszik :/ :(

Olvastam, hogy a vatera részéről kötelezve van, ez mit jelent pontosan? Nem érttettem



2015. okt. 12. 02:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%

Röviden: el kell adja neked a csizmát.

Az ÁSZF-ben világosan le van írva, hogy EL KELL adja neked a terméket, mégpedig itt:

3. Felhasználói kötelezettségek

>azon belül

Licitálás és vásárlás

>azon belül

3/15.


"A tranzakció lezárását követően az eladó és a vevő között szerződés jön létre. A szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket/szolgáltatást a kialakult leütési áron a vevőnek értékesíteni, a vevő pedig, az eladó szerződésszerű teljesítése esetén köteles a terméket/szolgáltatást ezen a leütési áron megvenni és átvenni/igénybe venni. "

2015. okt. 12. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de mit tegyek? Jelentsem fel?
2015. okt. 12. 03:03
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon kevés összeggel zárult az aukció?

Igérj neki többet!


Volt már rá példa, hogy értékesebb dolgok mentek (volna) el 1ft-ért, persze az eladó nem adta oda, megértem...

1 ft-ért én sem adnék oda egy tv állványt vagy egy mikrót.

Na, most nekem lehet esni ezerrel! :-)


Perelni, feljelenteni nem tudsz, mert az eladó élni fog azzal a lehetőséggel, hogy azt fogja mondani a termék tönkrement vagy elszakadt, ezt a vatera szabályzata is megengedi, hogy ilyenkor semmissé lehet tenni az aukciót, én is jártam már úgy, hogy egy aukcióra bocsátott termékem a licit közben tönkrement.

2015. okt. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Trafó1 ***** válasza:
90%
Elméleti lehetőséged az van, de felesleges erőlködni, mindig van kiskapu mint ahogy az előttem lévő is írta, ilyen alapon mondhatom azt is , hogy ellopták, elveszett stb .
2015. okt. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%
És mit mond, miért nem tudja eladni a csizmát?
2015. okt. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
#3 ha valaki úgy hirdet meg valamit 1 ft-ért hogy közben nem számol azzal a lehetőséggel hogy 1 ft-ért is elvihetik így, csak azért mert egyébként a termék meghirdetésének a díja 9 ft lenne, hát akkor az hülye.
2015. okt. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
37%
Kedves kérdező! Gondolom nem kézzel készült egyedi darabról van szó, így biztos meg tudod venni máshol is. Más lehetősèged nincs, mivel mint azt említette, ő nem tudja eladni. :)
2015. okt. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
9000 ft-ért vásároltam tőle, de még nem utaltam át neki a pénzt.
2015. okt. 12. 10:23
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
De miért nem akarja eladni a csizmát, mit mond?
2015. okt. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Bemásolom, mit írt:

"Nagyon elnézést kérek, nem történt még velem ilyen, de le kell mondanom a találkozónkat. Sajnos mégsem adhatom el neked a csizmát, mert rájöttem, hogy nagyon tetszik, így inkább megtartanám."

2015. okt. 12. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!