Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan juthat lakáshoz egy...

Hogyan juthat lakáshoz egy egyedülálló ember, aki nem keres sokat és nem is fog örökölni?

Figyelt kérdés
jó, Fundamentázok, még 2-3 év és lesz 1 millióm, a jelen körülmények közt erre továbbra sem adnának hitelt, mert önrészbe ez kevés, tehát vagy még gyűjtök még 8 évig és lesz mondjuk 3 millióm és leszek 40 éves addigra, vagy? És utánna a nettó 150-ból, hogy fizessek 80-100 törlesztői részletet? Más, ezt, hogy csinálja?
2010. márc. 16. 15:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát igen, egyedül marha nehéz, mondhatni lehetetlen. Talán úgy lenne esélyed ha x összeget teszel a Fundába, ugyanannyit meg tenni kellene egy betétkönyvbe. Akkor duplán szaporodna ez az összeg. Persze tudom, hogy meg kell élni valamiből......nehéz ügy. Így vagyok én is:((
2010. márc. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

pesten jelenleg egy kb. 30 nm lakást lehet venni használtan gázfűtéssel(!!!) olyan 5-5,5 millió forinttól.

erre az új szabályok szerint kell kb. 1,4 millió önrész, ha forint alapon veszed. a maradék kb. 4 millióra, forint hitel esetén jelenleg 18 évre felvéve kb. 38e a havi törleszőrészlet (teljes hitelfedezeti védelem +3e) (CIB)


hogy ezt megkapd, ahhoz kell kb 95-100e havi nettó fizetés.

2010. márc. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Lottó vagy öröklés...
2010. márc. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországon sehogy.Itt kell hagyni ezt a trágyadombot.Én levelezős egyetemista vagyok,dolgozom,laktam albérletben,ami ugye kb egy törlesztőrészlet,csak sose lesz az enyém.Most szüleimnél lakom és egyszer az enyém lesz a lakás,mert esélyem sincs arra,hogy összegyűjtsek itthon annyi pénzt ,hogy arra hitelt adjanak.nem beszélve amajd mindenhol minimálbér közeli bejelentésekkel.És ha egy-két hónapig nem tudok fizetni,mert beteg leszek? 50éves koromra lesz egy 1+félszobás lakásom?Ami törlesztéssel a másfél-kétszerese mint eredetileg.Inkább húzok külföldre minél előbb,ott úgyis bérlik többnyire a lakást.Arról nem beszélve,hogy míg Ausztriában a minimálbér 1000 euró(minimál!!!:egy wc-s néni,meg egy szórólapterjesztő)addig itthon ennyi lenne maximum a diplomás fizum bruttóban!!!
2010. márc. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

T. utolsó!

Akkor talán célszerű lenne annak az országnak a pénzén tanulni, ahová készülsz.

2010. márc. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
a második válaszadónak írnám, hogy szerintem a 30 nm-est sem tudsz 5 millióért venni, persze biztos van 1-2 a külső kerületekben és annyira lerombolva, hogy annyi, de én inkább 9-10-zel számolok és ez is még csak az alap lakás, max másfél szoba. Nameg az önrészen kívűl kell még többszázezer ft-nyi egyéb jogi költség, a lényeg, hogy ez tényleg majd lehetetlen, hacsaknem mindenem erre teszem fel és minden pénzemet erre rakom félre, de akkor meg nem élek és akkor két évvel előbb lesz házam, amire annyi törlesztőt fizetek, hogy nem tudom normálisan berendezni, felújítani. De igazatok van, a lottó megoldás lehet, de mást nagyon én se tudok elképzelni itthon, és úgyanakkor a város tele van üres lakásokkal, önkormányzati lakásokkal stb-stb, lehetne erre jobb rendszert is kitalálni, de tudom, hogy sokkal több nyugdíjas van, mint fiatal, ezért még csak ígérni sem ígérne egyik párt sem jobb életet a fiataloknak, mert úgysem mi szavazunk.
2010. márc. 17. 06:42
 7/13 anonim ***** válasza:

T 17:06. ! A saját pénzemen tanulok,mert költségtérítést fizetek!

Amúgy az állam kevesebbet költ egy államilag támogatott egyetemistára(jövendőbeli orvos,92ezres kezdő fizuval,jövendőbeli tanár stb),mint egy börtöntöltelékre.

2010. márc. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Jah és akkor gondolom Te hazaküldöd Erdélybe az orvosokat,meg az ápolókat,mert román pénzen tanultak.

Emlékezzél,mivel kecsegtettek,hogy miért lesz jó nekünk az EU-ban:nyithatsz cukrászdát Bécsben,szabad munkavállalás,stb.Én csak ezzel élek,ha már egyszer EU-s állampolgárrá lettem.Más meg a szlovák rendszámmal él.


Még egyszer:saját pénzemen tanulok,egy fillérrel nem támogatja az állam a diplomámat,miközben én is fizetek adót ennek az államnak,mielőtt leingyenélőznél(és valamiből vissza is kell fizetnem a diákhitel kamatait,mert itthoni fizuból,milliós tartozásból nehéz ám kezdeni az életet).Innentől kezdve én is ugyanúgy teszek,ahogy a fent említett ápoló,aki beköti Neked ellenkezésed nélkül(mert a szemét nem itt tanult)az infúziót.Ha itthon szerzek jogsit,erkölcstelen,azzal Berlinben taxizni?

2010. márc. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Tudom, több, mint 11 éves kérdés, de nézzétek meg ma mi a helyzet. 2010-re még volt is egy nem kis áresés az ingatlanpiacon (20%-40% körüli a válság előtti árakhoz képest). Mikor lehetett olcsón venni lakást, ha nem akkor?

Azóta már 4x-es, de van, ahol 8x-os ingatlanárak vannak. Az ingatlanpiacon mozgó ingatlanok 3/4 része már befektetők kezében van és ők még az átlagáraknál is drágábban adják el. Az ingatlanállomány "normálisabb árazású" 1/4-ére meg licitálnak a CSOK-osok és a befektetők.

Olyan infláció van és lesz, hogy az átlagember elsődleges gondja lassan az lesz, hogy mit egyen. Nem az, hogy ingatlant vegyen. Egyre több dolog válik luxussá, ami addig teljesen átlagos volt.

A 2008-as válságból tanulva, mostanra, 2021-re máshogy b@sztuk szét a gazdaságot. Szinte semmiből nincs már elég (se földből, se ingatlanból, se építőanyagból, se nyersanyagokból, se elektronikából, stb.), ez egyenlő a gyorsan emelkedő árakkal minden téren.

A java még így is hátra van. Jövőre már valószínűleg várják a tőzsdei összeomlást a bolygó legnagyobb befektetői. Legalábbis erre enged következtetni, hogy idén már többet adtak el, mint vettek a tőzsdén ezek a nagybefektetők (Goldman, Graham, Templeton, Lynch, Soros, Buffett).

2021. nov. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kérdezőnek bitcoint kellett volna vennie. :D
2021. nov. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!