Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Személyesen kell felmondani? Lent

Személyesen kell felmondani? Lent

Figyelt kérdés
próbaidő alatt vagyok, adódott egy sokkal jobb lehetőség. Szeretnék felmondani. Viszont másik városban van a munkahelyem ( 1,5 óra tömegközlekedéssel oda), így ha lehetséges,nem mennék be külön. elég ha odatelefonálok a közvetlen főnökömnek?

2015. okt. 18. 15:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
mármint ahol eddig dolgoztam, és szerték felmondani, az van másik városban. Ezért lenne jó, ha nem kellene csak a felmondás miatt befutkosnom.
2015. okt. 18. 15:46
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát telefonon semmiképpen nem lehet, be kell nyújtani a felmondást írásban is, azt meg jobb a főnök kezébe adni. Úgyis alá kell írnod a kilépőpapírokat, tehát nem úszod meg, hogy bemenj.
2015. okt. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm..és ezeket a kilépőpapírokat még aznap alá tudom írni? ha már mindenképpen be kell menjek, akkor szeretném letudni az egészet egy napon.
2015. okt. 18. 16:20
 4/11 A kérdező kommentje:
és aznapra mikor felmondok jár még fizetés? és le kell dolgoznom az aznapot? Nem haszonlesésből, csak érdekel + az oda vissza buszt is úgy igazítom...
2015. okt. 18. 16:41
 5/11 anonim ***** válasza:
Amit ledolgozol, azért jár a fizetés.
2015. okt. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell személyesen bemenni.

Postán, sürgősségivel ajánlottan feladod a felmondást, ráadásként e-mailben is elküldheted. Az e-mail akkor számít kézbesítettnek, ha nincs akadályozva a címzett a hozzáférésébez. Például, ha már nem él a cég e-mail címe, akkor akadályozva van benne. Egyéb esetben nincs.


A leszámolási papírokat nem valószínű, hogy rögtön megkapod (ez a ritka), a felmondás közlését követő 5. munkanapig kötelesek biztosítani mind a papír részét, mind az anyagi részét. Ha nem mész be érte személyesen, akkor kötelesek legkésőbb az 5. munkanapon postára adni a címedre. Ha készpénzes fizetés volt a cégnél, akkor azt is!

2015. okt. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszönöm utolsó ez nagyon hasznos, akkor nem megyek csak ezért be :) !!!

Átutalás van ennél a cégnél ( egy viszonylag nagy multiról van szó)

2015. okt. 20. 20:53
 8/11 A kérdező kommentje:
és kinek kell címezzem a borítékot? elég a cégnek, vagy a közvetlen főnökömnek?
2015. okt. 20. 20:57
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha multiról van szó, akkor valószínűleg van munkaügyi részlegük. Oda címezd.


Szabályos akkor egy felmondás, ha a munkáltatói jogkör gyakorlójával "közlöd". Kisebb cégeknél ez maga az ügyvezető, igazgató, elnök stb. szokott lenni. Elméletileg a munkaszerződésnek tartalmaznia kellene, hogy a munkáltatói jogkör gyakorlójának mi a titulusa. Név szerint nem szokták említeni, mert ha 5 percenként változik a személye, akkor 5 percenként kellene minden munkaszerződést módosítani. :)


Ilyen irányban gondolkodjál...

2015. okt. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
megnéztem a szerződésem, a munkáltató alatt maga a cég van. akkor a borítékra a cég nevét írom, és lehet ráírom még azt is, hogy szeméylyügy..bár lehet ez nem kell
2015. okt. 21. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!