Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » "Eladni" egy játék karaktert?

"Eladni" egy játék karaktert?

Figyelt kérdés

A napokban utánanéztem pár dolognak, mert már ráuntam egy RPG játékra, viszont sajnálom otthagyni azt a karaktert és időt, amit eddig rászántam a játékra, ezért gondoltam felteszem egy aukciós oldalra a belépési adatokat. A fő célom, hogy eladás után nyomon kövessem a karaktert, ugyanis egy kísérleten dolgozom, amelyben azt vizsgálom, hogy milyen kapcsolatban áll a valós és a virtuális élet.


Félreértés ne essék, nem akarok pénzt keresni vele, sőt már az is eszembe jutott, hogy ingyen teszem közzé, és viszi, aki viszi. A lényeg, hogy általában az aukciós oldalak nem bánják, ha játék accountot, vagy játékbeli virtuális cuccot teszek ki aukcióra, csak a fejlesztők által írt szabályoknak feleljen meg.


Na most, van néhány ütközés a szabályzattal, miszerint nem szabad eladni, kereskedni karakterrel/accountal. Mondom oké, akkor felrakom ingyen (ajándék alapon). Alatta viszont az áll, hogy még ajándékozni sem lehet. :/


Gondolkodtam ezen a dolgon, és az jutott eszembe, mi van, ha nem a játék accountot adom el az aukciós oldalon, hanem egy fájlt? Ez persze tartalmazza a belépési adatokat, de a hirdetésben nem úgy írnám bele, hogy ez direkt egy játék account adatai, hanem egy fájl, ami tartalmazza ezt meg ezt (pl egy verset vagy egy stratégiát, akármit, ami SAJÁT -> azaz ha jól emlékszem saját kézzel készített fájlokat, iratokat, barkácsdolgokat, stb. bármikor el lehet adni bárkinek).


Ezzel az apró trükkel szeretném, hogy folytatódjon a karakter "élete", meg lehet ezt valósítani legálisan?


Egyébként, tudom, hogy nem számít a véleményem, de szerintem elég nagy butaság, hogy elAJÁNDÉKOZNI nem lehet egy accountot...


2015. okt. 20. 15:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Facen hirdesd.
2015. okt. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tudtommal akárhol hirdethetem, akkor is megsértem vele a fenti szabályok egyikét, de okosabbnak tartom névtelenül eladni, ez a projekt része lenne később.
2015. okt. 20. 15:33
 3/13 A kérdező kommentje:
A lényeg az, hogy egy ilyen "apró" hiba miatt ne tilthassák ki a fiókot, mert nyomon akarom követni.
2015. okt. 20. 15:35
 4/13 A kérdező kommentje:
Vagy egy másik ötlet, ami abból a szabályból indul ki, hogy játékon belüli cuccokat kölcsönadhatok. Most, ha "kölcsön" adom az accountot örökre (vagy csak úgy 70 évre, hogy hitelesebb legyen?), akkor azzal átugortam a kérdésben megjelenő szabályokat?
2015. okt. 20. 15:41
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
A cégtől amelyik futtatja azt az accountot, te csak a haszonélvezője vagy, nem a te tulajdonod. Így el sem ajándékozhatod. Hisz nem a tied.
2015. okt. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ezt a mondatot én is olvastam és tudom, épp ezért nem akarom eladni/elajándékozni sem a játékot sem az accountot. Viszont a kölcsönadás tényleg engedélyezett, azzal, hogy a kölcsön lejárta után minden eszköz visszajuttatódik a tulajdonoshoz. Ellenkező esetben, az ellenkező páciens büntetőpontokat szerez (annyit még, hogy a kölcsönadás a játékon belüli üzenőrendszeren kell történjen, de ez megoldható).


Ezzel ellentétben, ha én kölcsön adok bármit, ami a játékhoz kapcsolódik, legyen az account vagy legyen az akár egy virtuális termék, ingyen teszem, meghatározott időre, azaz se nem adtam el, se nem ajándékoztam el a játékot, csak kölcsön adtam. Javítsatok ki, ha tévednék, de ez így szabályos nem?

2015. okt. 20. 16:18
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
...és ki az a hülye aki pénzt fizetne neked a kölcsönadásért, mikor te így könnyű szerrel vissza veheted az egészet, ő meg bukta a pénzét? Az üzemeltetőhöz fordulni meg nem tud, hiszen az azt mondja hogy "csak kölcsönadás volt".
2015. okt. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Az meg hogy te titokba a játék szokásait figyeled az ő tudta és engedélye nélkül, azt szerintem törvény bünteti, és ez már börtönbüntetés kategória.
2015. okt. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#7 Abban a részben mi nem érthető, hogy ingyen? Az aukciós oldal csak azért volt jó ötlet, mert bárki láthatja és névtelenül is "megveheti" (0,0000 dollárért?).


#8 Hmmm. Ezt mondjuk nem tudtam....

2015. okt. 20. 16:38
 10/13 A kérdező kommentje:

Ja de várjál, most értelemezem.


#8 Nem a játék szokásait figyelem, hanem annak a személynek a szokásait, akinek kölcsönadtam. Természetesen az ő beleegyezésével.

2015. okt. 20. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!