Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Felmondás után milyen papíroka...

Felmondás után milyen papírokat kell, hogy kapjak a munkáltatótól?

Figyelt kérdés
Kaptam egy "elszámolólap"ot, meg egy "közalkalmazotti jogviszony megszűnése, megszüntetése" lapot. Utána ezekkel regisztálni akartam a munkaügyi központban álláskeresőként, ami meg is történt. De kaptam időpontot miszerint pár nap múlva vissza kell mennem, és valami "kiskönyvet" is be kéne vinnem amit elvileg a MÁK postáz majd ki. 20 nap telt el a felmondásom óta és semmi nem érkezett a postán. Kérdésem az lenne, hogy mi a francot kéne még kapjak? Mi az a "kiskönyv"?
2015. okt. 22. 22:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Elméletileg a következőket kell kapnia egy dolgozónak a jogviszony megszűnésekor:


Munkáltató igazolás (MIL-lap), ennek többféle neve, formája van, Nálad ez a "közalkalmazotti jogviszony megszűnése, megszüntetése" lap szerintem. Ezen kell lennie az adataidnak, valamint, hogy mettől meddig állt fenn a jogviszonyod.


Bérlap: Ami Neked az "elszámolólap". Ezen van az utolsó havi béred számfejtése.


Igazolólap az álláskeresési járadék megállapításához. Ez azt a célt szolgálja, hogy az adatszolgáltatás alapján a munkaügyi központ meg tudja állapítani, hogy jogosult vagy-e ellátásra, és milyen összegben.


Létezik külön a letiltásokról is igazolólap. Ha valamilyen tartozásod (gyerektartást, adótartozás, stb.) van, akkor azokat szokták feltüntetni rajta. Ha nincs ilyened, akkor is kiadják, csak "nullásan", vagy "nemlegesen".


Kiskönyv: Társadalombiztosítási kiskönyv, vagy TB-kiskönyv, vagy SZTK-kiskönyvként szokták emlegetni. Ez egy leporelloszerű kiskönyv, amelyben a TB ellátásokat, és azok időpontját tüntetik fel a tb. kifizetőhelyet működtető munkáltatók, valamint a fennállt jogviszonyok időtartamát.

Ezt az első munkáltató állítja ki, és a dolgozó mindig viszi a következő munkáltatóhoz, aki szintén beleírja a dolgait. Nem lesz égzengés, ha nincs meg, egyébként sem értem, hogy minek kéri a központ, hiszen anélkül is kaphatsz ellátást. Valószínűleg rugalmatlan az ügyintéző, és ragaszkodik a "szokásjoghoz".

Telefonálj rá a MÁK-ra, köztudott, hogy munka szempontjából ott sem mindenki szaggatja az istrángot, és időnként igencsak trehányak egyesek.


Valamint külön írásbeli kérésre kiadnak egy "Jövedelemigazolás az egészségbiztosítási ellátásokról... stb." lapot, amit régen kötelező volt kiadni, most már nem. Ha ez nincs meg, akkor sem vesztesz vele semmit, ráadásul a munkaügyi központ ezt eddig sem kérte. A dolgozók többsége csak begyújtott vele otthon.


Kb. így néz ki a kiskönyv jelenleg. De ez lehet bármilyen színű, és méretű, többnyire most leporellósak, de a nagyon régiek még lapozhatók voltak.

[link]

2015. okt. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!