Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek ezekről?...

Mi a véleményetek ezekről? (airbnb, Uber, Oszkár, apróhirdetési oldalak: ingatlan, régiség)

Figyelt kérdés

A közös -szerintem- az ezekben, hogy magánszemélyeknek biztosít egyszerű lehetőséget olyan tevékenységekre, amik korábban csak szervezetben voltak lehetségesek, vagy teljes munkaidős állásban. Valaki korábban vagy panziót nyitott, vagy taxizott, vagy ingatlanos volt, vagy régiséggel kereskedett. Most akár egyszerre is csinálhatná ezeket (hála az internetnek). Szerintetek jó irányba haladunk? Aki ráér, írjon pár sort, kíváncsi vagyok a véleményetekre.


Negatív pl: többen elveszthetik a megélhetésüket.

Pozitív: sok folyamat egyszerűsödik, kevesebb díjat, jutalékot fizet erre-arra a felhasználó.


Tágabb értelemben hasonlónak tűnik az Adblock, a Traffi Hunter, továbbá a Gethuman.com is (válasz a sok reklámra, traffipaxra, elérhetetlenségre). Tudtok még ilyeneket?



2015. okt. 25. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Negativ: sokan az ezekhez hasonlo online csatornakra helyeznek at olyan szolgaltatasokat, amiket korabban csak az adott allam jogszabalyainak megfelelo engedelyekkel volt lehetseges folytatni. Azaz ugyfelkent en nem lehetek biztos, hoyg az az Uber sofor mennyire megbizhato, megvannak-e a megfelelo engedelyei, fizet-e adokat rendesen.


Pozitivum: rengetegen vannak akik tudnak teljesiteni adott szolgaltatast, pl. ha en minden nap autoval ingazom munkaba, mindnyajunk szamara elonyos lenne, ha rendszeresen vinnek magammal 3 masik embert akik beszallnak a koltsegekbe.


Csak persze, fontos, hogy az ilyen online szolgaltatasok altal lehetove tett munkavegzesre is megfizessek az emberek az adokat, ne az elkerulesuket segitsek, mert az nem az erdekunk.

2015. okt. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy most sokan lepontoznak amiert az adozasert aggodom, de az adonkbol fizetik a tanarokat, rendoroket, az adonkbol epitenek iskolakat, utakat, adonkbol fizetnek mindenfele munkakeresesi jaradekot, TB-t munkanelkulienken, stb.
2015. okt. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem pontozlak le, ideális esetben tényleg így lenne. A jutalékot elsősorban borravalóra és mondvacsinált költségekre értettem, ami már a lehúzás kategóriája.
2015. okt. 25. 20:02
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
Nekem nagyon tetszik az otlet, hogy en szabaduszokent is elkezdhessek taxizni egy platform segitsegevel, ami idovel tudja bizonyitani a megbizhatosagomat. Vagy ha van egy ures lakasom, azt kiberelve a hotelekkel versenyezhessek. Ha eltekintunk az adocsaloktol es szelhamosoktol, ezek csak a nagy hotelek es taxis cegek tulajai szamara hatranyosak, mindenki masnak ORIASI elonyt jelentenek.
2015. okt. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%

Az airbnb meg a többi is, mivel nem igazán fizetnek adót jól megborították a rendszert.

Nem lenne gond, ha fizetnének, mert másképp úgy is kijön valahol és annak adónövelés lesz az eredménye.

Én meg nem igazán akarok kifizetni ahelyett, aki hülyére kereste magát.

2015. okt. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!