Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Üzletben van barátság?

Üzletben van barátság?

Figyelt kérdés
2015. okt. 28. 08:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A raktárban is van
2015. okt. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem szabad!
2015. okt. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Miért?
2015. okt. 28. 09:16
 4/11 anonim ***** válasza:
Mert szarul jársz
2015. okt. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Barátsággal hogy jár valaki szarul?
2015. okt. 28. 09:21
 6/11 anonim ***** válasza:
Nincs. Csalàddal, baràtokkal nem üzletelek. Az csak bajt hoz. Teljesen külön kell vàlasztani a magànkapcsolatokat ès az üzletet. Ha nem érted a miértjét az màr egy nagy gond nàlad.
2015. okt. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Üzletben NINCS barátság! Mindent normálisan lepapírozni, pontosan elszámolni.

Párszor megjártam már a barátokkal, higgy nekem.

Jó a mondás: ha ellenséget akarsz, adj neki kölcsön.

2015. okt. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Papírozni mindent, alapszabály.
2015. okt. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hm, a kölcsön az mióta üzlet? A kölcsön az szivesség, a szivességet pedig nem nagyon nevezném üzletnek. Hacsak nem uzsora kamatra adok kölcsön, más esetben szivesség lenne mert a többszörösét keresem ha nem kölcsön adom a pénzemet barátnak hanem befektetem...

Szóval adok kölcsön barátnak, de ne nevezzünk már üzletnek ha szivességet teszek valakinek.

A lepapirozás oké, teljesen egyértelmű hogy pénzügyek nem szóban zajlanak hanem lepapirozva, akár üzletről van szó akár olyan szivességről ami után adósom marad valaki.

Már csak azért is - gondolkozni kellene kicsit - ha barátnak kölcsön adok nála van a pénzem de meghal. Akkor az örökségből azért visszajárna a pénz, nem gondoljátok? Vagy ti olyan barátok vagytok akik szerint nem kell visszaadni a pénzt a barátotoknak ha segitett nektek, s ez a gondotok ezzel...

Szerintem meg ilyen esetben a barát fogalma az ami nem stimmel.

Nem egés

zen értem továbbra se az ellenérveket. Esetleg világosan kellene fogalmazni nem homályosan ahogy ti teszitek. Bár ha igy üzleteltek, ködösitve, világos beszéd helyett célozgatna nem válaszolva akkor meg is értem, miért nem lehet nálatok üzletben barátság. Max. azt nem értem, barátság, hogy lehet igy mert a barátság se erről szólna...

2015. okt. 28. 23:02
 10/11 A kérdező kommentje:

* az utolsó négy sort akinek nem inge ne vegye magára.

még mielött értelmetlen sértődés lenne.

bocsi ha feleslegesen szóltam, de volt már itt olyan hogy az kezdett el hözöngeni aki nem is irt valamit, s az nem jutott eszébe, hogy annak irtam egy tettéről aki tette...

2015. okt. 28. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!