Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magántelefonszámról felhívott...

Magántelefonszámról felhívott egy hölgy gratulálva, hogy nyertem 20. 000ftot amit a gálájukon konyhai eszközökre le tudok vásárolni. Nem jelentkeztem semmilyen sorsolásra. Mi ez? Elég kamunak tűnik, de kíváncsi vagyok, mi benne a csel.

Figyelt kérdés

Levelet is kaptam tőlük,íme:

Örömmel értesítem,hogy jelen meghívó átvátelével nyereménye hivatalossá vált! GRATULÁLUNK! Az ön nevére becsomagolt és léretett nyeremény értéke 20.000 Ft.Szeretettel várom Önt és párját a megbeszélt nyereményátadó gálánkra.

Gálánk programja:

.Üdvözlés

.A cégünk bemutatása

Portfóliónkban szereplő modern technikák bemutatása 2015-2016 évre,reklám jelleggel

.Tárgynyeremény átadása Önnek és párjának 40.000ft értékben

.Bónusz nyeremény átadása házaspároknak 10.000ft értékben.



2015. okt. 29. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elbsztok par orat, hogy vegignezzetek a reklamaikat, majd lehet, hogy kaptok egy max 1000ft-os ajandekot (ami szerintuk 40.000-et er), aztan ha nem vagytok figyelmesek, ratok soznak valami tovabbi termeket/szolgaltatast, aminek az arat egy ideig megprobaljak behajtani rajtatok.
2015. okt. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Úgy is van, ha nagyon fillérbaszóak vagytok és sok a szabadidőtök, de nem vagytok annyira hülyék, hogy vetessenek valamit veletek, akkor irány a bemutató!
2015. okt. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan nem olvasol híreket? Legalább 15 éve tudják a rátermedtebbek hogy átverés. 20 ezer forintot levásárolhatsz, csak az a gond hogy a legolcsóbb cucc (ami természetesen lengyel és Csehországban gyártott noname gagyicucc) 180 ezernél kezdődik. De rendesek, adnak rá hitelt amit fizethetsz életed végéig.
2015. okt. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyertél 20.000Ft-ot, amit levásárolhatsz náluk, de az egyetlen konyhai edénykészlet amit elhoztak magukkal az 399.990Ft-ba kerül. De ti csak ott csak most csak 379.990. A nyereményedet csak ott helyben és akkor lehet lefogyasztani, és csak arra a termékre ami ott van náluk. Valami ehhez hasonló forgatókönyv.
2015. okt. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Ó, engem is hívott tegnap, a legszebb, hogy az anyósomat kereste, az én mobilszámomon...

Mivel csak egy helyen szerepel adat ilyen párosításban, hát kva nénikéjét az Aegonnak, aki kiadta a számot és a nevet.

2015. okt. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
A rejtett és magánszám mind sunnyantás .
2015. okt. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a múltkor konkrétan kinevettem a hölgyet, aki felhívott ugyanezzel a hírrel. :D Következőleg, ha próbálkoznak még, akkor beleegyezek, hogy elmegyek sőt, viszek magammal még egy embert is, aztán meg majd jól itthon maradok. Gyűlölöm ezeket a lehúzós, termékbemutatós baromságokat.
2015. okt. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Rejtett, magánszámot NEM veszünk fel.

De a legegyszerűbb, ha alapból tiltod a rejtett számokat.

2015. okt. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

És hogy ne vonatkozzon rájuk az üzleten kívül kötött szerződésekről szóló kormányrendelet, ami ilyen esetekre bővített elállási jogot biztosít a vevőnek: az a hely (különterem, étterem, magánlakás stb.) arra az időre a cég telephelyeként lesz bejegyezve a cégnyilvántartásba. Aztán néhány nappal később már az lesz olvasható, hogy törölték a bejegyzést.


De az is lehet, hogy nem is szerepel a cég a nyilvántartásban. Levélben megadnak nevet, címet, cégjegyzékszámot, ügyvezetőt stb, csak éppen a cégjegyzékben nem található ilyen. Vagy neves külföldi cégként tüntetik fel a céget.

Aztán a nagyvonalú nyeremények, ajándékösszegek levonása után megmaradó részre befizetett előleggel eltűnnek. És amikor a magyar hatóságok keresik a céget, kiderül, hogy a cím a Berlini Állatkert címe.


Én lelkes örömmel szoktam venni a közlést, hogy nyertem; mindjárt diktálom is a címet, hogy hova küldjék. Persze jön, hogy nem készpénz, hanem edény vásárlásakor levásárolható. Tovább örülök: most volt a reklámújságban éppen ilyen árban edénykészlet a …-nál, … Erre jön, hogy csak náluk vásárolhatom le, bemutatón. Ekkor már aggódva mondom, hogy ezzel lehet, hogy gond lesz, mert én vagyok az unokáimmal, ugyanis a menyem három műszakban dolgozik, a fiam, aki a NAV-nál van, hosszabb ideje valami kiemelt ellenőrzésen van, elég messze, nem is tud hazajönni. Na, a legvégét már lehet, hogy nem is hallják, olyan gyorsan teszik le a telefont. És amíg a szomszédokat, ismerősöket hetente többször hívják, engem csak úgy kéthavonta.

2015. okt. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!