Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyiből hozod ki egy négy...

Mennyiből hozod ki egy négy fős család étkezését egy hónapban?

Figyelt kérdés

Nem csak egy összeg érdekel, hanem hogy még mi az, ami ezen felül pl. a kertben megterem, kapjátok a nagyszülőktől...stb.

Szóval összesítve, mi minden fogy el egy hónapban?


A kérdésemet főleg egy mai kérdés ihlette

Nekem nagyon fura, ha egy négy fős család havi 50-60 ezerből kihozza az étkezést. (tekintsünk el attól, hogy valaki tényleg kénytelen, mert sajnos minimálbért keres, és nem jut rá több). A kérdést nem provokációnak szánom, egyszerűen érdekel. Nálam egy átlagos napi bevásárlás a helyi kisboltban úgy néz ki, hogy tej: 220 Ft, szalámi 190 Ft, kenyér 230 Ft, 4 db joghurt (vagy helyette sajt, esetleg más tejtermék): 320 Ft. Ez majdnem ezer forint naponta, és még nem vettem zöldséget, gyümölcsöt, valamint nem főztem semmit. Annyit írnék még kiegészítésnek, hogy chipszet, rágcsálnivalót, üdítőt csak alkalmakkor veszek, nem kávézunk, nem dohányzunk, alapvetően nem nagyzolunk, de arra figyelek, hogy ha pl. felvágottat, virslit veszek, az húsból legyen.

Köszönöm, hogy válaszoltok.



2015. nov. 2. 13:01
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom ez mennyire lesz hasznos, mert nem magyarorszagi, hanem parizsi adat, de nekunk otfos csalad (ket kisgyerek 3 ill 1 evesek, nagypapa, meg mi) havi 4-600 euro kozott szokott lenni a bevasarlas. Ebben az etkezes, ill minden "bevasarlas" (pelenka, mosogatoszer, stb, szoval minden amit a boltban vesz az ember) benne van.

Munkahelyre is visszuk magunkkal az ebedet, tehat az is benne van, mivel a "kantin" dragabb lenne.

A gyerekek napkozbeni kajaja nincs benne viszont, a nagyobbik ovodaban eszik, azert kulon kell fizetni, a kisebbik bolcsodeben, amiert szinten.


De mindez ugy ennyi ha figyelunk ra, akciosat veszunk, nem veszunk felesleges dolgokat, es megnezzuk hogy milyen gyumolcsnek van szezonja, mi olcsobb bent a boltban es mi olcsobb kint a bolt elott a piacosoknal, stb, mert ha erre nem figyelek akkor gyorsan felugrik 800-ra.


31f

2015. nov. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Sejtem melyik kérdés,és ugyan rám nem vonatkozik még,mert csak ketten vagyunk a férjemmel,de remélem nem hsragszol,ha én is váladzolok.:)Minimum 80ezret elkajálunk egy hónapban.Pedig van,amikor én is krumplistésztát főzök,ami ugyan kijön 500 forintból,de még mellé egy jobb savanyúság is 200-300 forint,és akkor még reggelire valót nem is számoltam.Általában frissen veszek mindent naponta,kétnaponta,2-3000Forint minimum van egy vásárlás.Van kertünk,de semmit nem termesztek benne.Tehát ezt az 50-60ezer/4fő dolgot képtelen vagyok elhinni.
2015. nov. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Mi négyen vagyunk: két felnőtt, egy 4 éves és egy 8 hónapos gyerek.


Ételre mindennel együtt 120-150 körül költünk. Ebben benne van az ovis ebéd és a kicsinek a tápszer, gyümölcspürés, étterem, pékség, túró rudi stb.

Én kávézok, férjem nem. Semmilyen allergia nincs a családban szerencsére.

Férjem a munkahelyén eszik, ritkán visz itthonról. Én a kicsinek főzeléket, levest főzök, azt eszem én is. Nem vagyok nagy húsevő, azt hétvégén csinálunk. Nagyon szeretjük még a szendvicskrémeket és a krémleveseket, de ezek idényzöldségekből nem olyan drágák.

Étterembe havi 1-2x megyünk, ugyanennyiszer rendelünk.

Ha megyünk a nagyszülőkhöz, ők néha csomagolnak, de nem jellemző. Kert nincs, állatot sem tart már senki a családban.

Szeretjük a halakat, tengeri dolgokat, a férjem a minőségi sonkát és a különleges sajtokat, ezek elég drágák.


Tudom, hogy ennél olcsóbban is ki lehet/ki tudnánk jönni, de nekünk jó így.

2015. nov. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is kb. 120-130 ezerből hozom ki az étkezést. A férjem is kicsit soknak tartja, részben ezért is érdekelt, hogy másnál ez hogy van. (meg ugye ott az előző kérdés) Amit leírtam alapbevásárlásként, a kenyeret leszámítva elfogy reggelire. Igyekszem naponta főzni, nincs zacskós leves, kerülöm a tartósított termékeket, és minél több zöldséget, gyümölcsöt, tejterméket veszek, heti 3-szor húsból főzök (nincs bolti pipifasírt) és akárhogy számolom, nekem nem jön ki olcsóbban. Azért megnyugodtam, hogy másnak se.
2015. nov. 2. 13:48
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt még kihagytam, hogy ebben nálunk is benne van az ovis étkezés, valamint a férjem itthonról viszi a munkahelyre az ebédet. Étterembe ritkán járunk, de ha úgy jön ki, egy-egy gyrost vagy pizzát megengedünk magunknak. Kertet nem művelünk.
2015. nov. 2. 13:52
 6/10 anonim válasza:
85%

Ketten vagyunk,és 80 ezer alá nem tudom,igazábol nem is akarom szoritani.

2 naponta főzök 2 napra valót,heti 4-5 napra húsos kaja jut. Reggeli vacsi sokat visz el,pékség,azt próbálom csökkenteni,sütök én,finomabb is,csak sok idő.

Zöldségeket gyümit valamennyit termelek én is,nagyszüleim is adnak.

Laktózérzékeny a párom,azok drágábbak,de inkább mint gyogyszert szedni állandóan.

Nassolnivalo havi 5 ezer ebböl,de ennyi káros szenvedély kell.

2015. nov. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Szinte hetente új kérdést írnak ki erre a témára.

2 felnőtt és 2 alsós gyerekkel az iskolai befizetéssel együtt kb. 100-110000 Ft-ot költünk havonta. Sok kritikus válaszoló szerint ez szegényes és spórolós étkezés. Hasonlóan vásárolok, főzök, mint a kérdező.

2015. nov. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
100-140 ezer között.... tudom marha sok, de sportol mindkét gyerek, férjem nemcsak agyal talpal is rengeteget, így megy a sok kalória. Viszont ennyiből zöldség gyümölcs, minden van. lakásban lakunk, nincs segítség nagyszülők nem főznek ránk, szóval mindent venni kell. Így tekintve annyira nem rossz.
2015. nov. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
8 as vagyok, hja, és én is főzök itthon.
2015. nov. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

7-es, nem gondolom, hogy szegényes, nekem az volt a fura, aki azt írta, hogy 60 ezerből kijön, és milyen jó. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy egy 4 fős család 30 napi, napi 3-szori étkezése 100 forint alatt kihozható. Kivéve, ha a kertből szedik a zöldséget, meg a tyúk alól a tojást...stb.

2015. nov. 2. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!