Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sürgős-holnap megyek életemben...

Sürgős-holnap megyek életemben először próbanapra eladónak, és nem tudom, hogy kell százalékot számolni (folyt. )?

Figyelt kérdés

Most hívott az üzletvezető, hogy holnap menjek be próbanapra, és ki van írva az üzletre, hogy 30% akció egyes termékekre.

Az a baj, hogy még nem dolgoztam eladóként, és matekból sajnos szörnyen rossz voltam, hiába tanultam.

Én úgy tudtam, hogy pl. 5640 ft a termék, ha arra van 30% akció, akkor 5640x0,30-al, de akárhogy számolom, nem jó a végeredmény.

Neten gyorsan utánaolvastam, de ott a hosszabb verzió van (5,64x30,majd ennek eredményét levonni a teljes összegből), de erre nem lesz időm, mert a főnök egy idegbeteg kínai, aki nem is tud magyarul, de mindenkit sürget (van híre, és én is másban vagyok jó, de sajnos kell a munka)

Van egy egyszerű, gyors megoldás százaléklevonásra?


2015. nov. 4. 19:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudod, hogyan kell kiszámolni egy 5640 forintos jószág 30%-os árleszállítás utáni árát?

Akkor mérnökként most kiveszek egy hideg sört a hűtőből, és miközben kortyolgatom, azon fogok gondolkodni, hogy hol, és mikor hülyült el ennyire a magyar ember.

És az ilyenek vesznek fel hitelt... és az ilyenek nem értik, mi a francért nem tudnak felvenni pénzt az ótépéből, amikor mínuszban van a számlájuk, és az ilyenek... mindegy, jóccakát.

2015. nov. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
54%
Én nem terveztem belekötni, de amikor úgy közölte, hogy ő humán területen tanult mintha az felmentené, az kiakasztott. :D
2015. nov. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!