Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A magyar átlagember miért...

A magyar átlagember miért hiszi azt hogy a nyugati országokban nincs kizsákmányolás, mikor ugyanúgy erre épül az ottani kapitalizmus is?

Figyelt kérdés

Egy osztráknak pl ugyanúgy semmi esélye saját ingatlanra mint a magyar nincstelen fiatalnak.


Talán kicsit könnyebben meg tud élni bérlakásban(bár ez se feltétlenül igaz), de reálértékekre ugyanúgy nem lesz pénze mint a magyar társának.


2015. nov. 7. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Csak téged zsákmányolnak ki Balázska.
2015. nov. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

De te eddig nem pont azt mondtad, hogy nyugaton mennyivel jobb?


Az átlagember nem hiszi azt amit kérdezel. Csak a nagyon buták gondolják, hogy na én ott havi 800 ezer Ft-ot fogok kapni, én ott megleszek fizetve, nem úgy mint a sz-r Magyarországon!

2015. nov. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Önáltatás. Azt hiszi, hogy a 8 általános faiskolájával majd csiliókat fog keresni odakinn. Ugyanaz kb. mint a "migrácsok" felfogása.

Ideje lenne már felismerni, hogy a kapitalizmusban egy szűk pénzhatalmi réteg mindenkit kizsákmányol, aztán eltakarítani őket a Föld színéről. Lehetőleg chaingunnal.

2018. jan. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért hiszi ezt mert el szeretné hinni

Az utolsó válaszadó remekül leírta: egy kis hatalmi elit elszedi mindenkinek a pénzét amit elvileg az emberek MAGUKNAK termeltek meg

Tudod kik bálványozzák a vadkapitalizmust?

Úgy van: a gazdagok

Szerintük ennek pont így kell működnie

Senki nem jókedvéből gyűlöli őket (én se!) hanem mert ugyanazt csinálják mint a kommunizmusban csak az előjel és az ideológia más

A vadkapitalizmus egy nagy rakás szar, ideje lenne már felszámolni

2018. szept. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az átlagember abba hisz, amibe hinni akar

a népesség egy része el akarja hinni hogy Orbánisztán jobban teljesít, ezért szavazza meg a Viktátort, ő pedig ezért ül a nyakunkon már hosszú ideje

olyanok is vannak akik azt hiszik, az MLM a jövő üzletmodellje, így tudnak a Tribuszernék meg a Bernie Madoffok megélni...mások hiszékenységét forintosítják

nem véletlen hogy ilyen könnyű a hülye embereket megvezetni pár üres frázissal


a kapitalizmus mindenütt kizsákmányolásra épül, függetlenül az országtól

attól függ, mennyi pénzt lehet az emberektől elszedni adó címén

Magyarországon ahol 4 millió nincstelen él, viszonylag keveset

Ausztriában, ahol tehetősebbek az emberek, sokkal több pénzt lopnak el tőlük

az átlagember pedig konzumidióta, amíg van éjjelnappalbutapest a tévében, és esti sörike a kocsmában, addig nem érdekli, ki, hogyan mennyi pénzt szed ki a zsebéből, fel se fogja, hogyha nem lenne kapitalizmus, már rég csiliárdos lehetne


"Csak téged zsákmányolnak ki Balázska."


nem unjátok még ezt a Balázskázást? mert mi már nagyon!

kaptad is a mínuszt


"Az átlagember nem hiszi azt amit kérdezel. Csak a nagyon buták gondolják, hogy na én ott havi 800 ezer Ft-ot fogok kapni, én ott megleszek fizetve, nem úgy mint a sz-r Magyarországon!"


ehhez képest 1 millió ember húzott el Magyarországról, és még legalább 1,5 millió tervezi

szóval valamit nagyon tudhatnak

2019. aug. 14. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!