Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha regisztrált munkanélkülikén...

Ha regisztrált munkanélküliként képzést csinálok, annak milyen követelményei vannak?

Figyelt kérdés

úgy értem hogy alá kell írni valami papírt hogy X hónapig/évig Magyarországon kell dolgoznom stb.?

Ha pedig közben találok munkát akkor azonnal véget ér a képzésem? Esetleg ki kell fizetnem? Hogy működik ez a dolog?



2015. nov. 9. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:

"úgy értem hogy alá kell írni valami papírt hogy X hónapig/évig Magyarországon kell dolgoznom stb.? "


Nem, ilyen nincs.


"Ha pedig közben találok munkát akkor azonnal véget ér a képzésem? Esetleg ki kell fizetnem? Hogy működik ez a dolog?"


Ha otthagyod az iskolát akkor értelemszerűen vissza kell fizetned a képzés díját.

2015. nov. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nem kell aláírni semmit.

Én úgy tudom hogyha tényleg azért akarod ott hagyni mert munkalehetőséget kaptál, nem kell visszafizetni a képzés díját.

De persze be kell mutatni a papírokat stb.

Érdemes rendesen utánna járni

2015. nov. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

@12:37


Én végeztem ilyen képzést.

Ez nem olyan minta közmunka hogy hoppá találtam egy rendes állást és akkor dobbantok.

Itt kifizetnek uniós pénzből egy esetenként több százezer Ft-ba kerülő szakmai képzést, akkor azt nem lehet megcsinálni hogy bocsi találtam munkát, engem ez a dolog továbbá nem érdekel. Vissza fizettetik az emberrel mint a sicc.

2015. nov. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pontosan, ahogy az 1. és 3. válaszban van.

Nem helyezkedhetsz el közben, mert akkor megszűnik az álláskeresői státuszod és attól kezdve nem járhatsz a képzésre.

Viszont ha abbahagyod a képzést (akármilyen okból), akkor a képzési költséget meg kell fizetned a képző intézménynek.

Ilyenkor 3 oldalú szerződés van:

1 a munkaügyi és közted

1 a munkaügyi és a képző intézmény között és

1 a képző intézmény és közted.

Ebben (az utolsóban) szerepel, hogy ha bármi okból meghaladja a hiányzásod mértéke a megengedettet, vagy abbahagyod a képzést, akkor ki kell fizetned (a nem kevés) képzési összeget.

Egy kilépési lehetőség van: még nagyon az elején megegyezel a képző intézménnyel, hogy te abbahagyod, de megy helyetted más (ezt viszont le kell velük papírozni, mert a képzést követő vizsgák után automatikusan kiküldik a fizetési felszólítást neked)

2 éve végigjátszottuk ezt.

2015. nov. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. nov. 9. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!