Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jar a csaladipotlek, arvasagi...

Jar a csaladipotlek, arvasagi ellatas, ha kulfoldon egy foiskolan beiratkozok egy nyelvkurzusra?

Figyelt kérdés
Ha itt szeretnek kint tanulni, akkor elotte egy nyelv kurzust erdemes lenne vegezni, ez 1 ev. Ez alatt jar szerintem a tamogatas, elvegre van tanuloi jogviszonyom, es kulfoldi tanulmanyokra is ugyanugy vonatkozik.
2010. márc. 19. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
1 év? Ha nulláról kezded a nyelvet, már fél év után simán járhatsz órákra, nem fog minden tökéletesen menni, de tudsz már haladni. Feltéve, ha kint élsz.
2010. márc. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elmesélek valamit. 2007-ben a fiam éppen az általános iskolából ballagott(14 éves) ,és úgy döntöttünk,hogy külföldre megyünk.Itt kint rögtön beírattuk egy iskolába(akárcsak otthon itt kint is tanköteles),és ezért kértem a családi pótlék osztályt,hogy ezentúl banki átutalással küldjék tovább a családi pótlékot..Egy arrogáns,szemtelen nő nyersen kioktatott,hogy mivel a gyerekem külföldön tanul,így a családi pótlék már nem jár.Kaptam egy szép elutasító határozatot is rögtön.

Később tudtam meg,hogy engem becsaptak,mert továbbra is járt volna..Mivel tanköteles volt,és igazolni tudtam,hogy továbbra is NAPPALI iskolában tanul,így nem szabadott volna elutasítani engem..Itt kint tudtam meg,és most újra kapok családit,de nem Magyarországtól..A lényeg,hogy továbbra is nappali tanuló legyél..Ha csak pár havi tanfolyamra mész,vagy már nem vagy nappali tanuló tovább akkor nem jár...Ha a tanulói jogviszonyodat tudod igazolni,nem szabad,hogy elutasítsanak...

2010. márc. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2. Uhh, tenyleg a nappalis dolgot el is felejtettem, hogy ez is kriterium. Hat en nem tudnek nappalin lenni, mert mellette dolgoznek. Koszi a valaszt.


1. Fosulira mennek, de az angolom eleg gyatra, talan Ba kepzest vegeznek itt kint fosulin. A vizsgakhoz meg ilyenekhez azert kell a jo beszed,nyelvtan, meg ilyenek gomdolom.Na meg meg is kellen ertenem a dolgokat.

Te tapasztalatbol irtad?

2010. márc. 19. 14:38
 4/5 anonim ***** válasza:

ma 13:13 vagyok

Ha nem nappali iskolába fogsz járni akkor nem fogsz kapni..Főleg,hogy dolgozol is...(ilyen esetben az árvasági segély sem járhatna)

Az angol nyelvről egy jó tanács..neked amint olvasom a főiskola miatt kellene.

Itt kint Angliában vannak 4 hónapos kurzusok.Vagyis nulláról is lehet indulni angol tanfolyamra ami full time-s.Minden nap intenzív 3 óra angol oktatás van.4 hónap alatt elég sokat elér..Ha könnyen tanulod a nyelvet 4 hónap alatt nagyon sokat megtudsz tanulni..De tovább is lehet menni..közép illetve felsőfokú angol tanulásra...

Vizsgát persze külön kell letenned ha akarsz,itt a minden napi életben használt angolra tanítanak...

Ezt a lehetőséget is nézheted,mert egy nyár alatt el tudod végezni..Akár dolgozni is tudnál mellette..

2010. márc. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod! Meg csak tervezgetek. :)
2010. márc. 19. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!