Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Családipótlék ügyében kéne...

Családipótlék ügyében kéne egy kis segítség (okj alatt, többi lent)?

Figyelt kérdés
Idén végezetem a gimivel, de még 06. 30.-ka előtt jelentkeztem egy okjre, ami elvileg tanulói jogviszonyt nyújt. Még csak augusztusban töltöm be a 18. életévemet. Kell valamit intézni, hogy továbbra is kapjam a családit, vagy azzal, hogy még a tanulói jogviszonyom megszűnése előtt újra jelentkeztem egy suliba folyamatosan kapni fogom? Ha esetleg kell intézkednem, akkor pontosan mit is kell csinálnom?
2011. júl. 25. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel sokat nem fogsz érni úgyse a családi pótlék szempontjából, mert nem közoktatási intézményben fogsz tanulni, hanem szakképzésben veszel részt. (az mindegy, ha történetesen egy középiskolában van az oktatás helyszíne).

Ha nem tanulsz közoktatási intézményben, akkor a csp. annak a tanévnek a végéig jár, amelyikben a 18. évedet betöltöd.

2011. júl. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az okj alatt jár a családi, mivel továbbá is tanulói jogviszonyom van. Ez tuti, csak azt nem tudom hogy kell e intéznem valamit, hogy tovább kapjam, vagy automatikusan kapom.
2011. júl. 25. 14:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Na de milyen intézménnyel lesz tanulói jogviszonyod? Az államkincstár szerint ezek elfogadhatóak:


Közoktatási intézmény: óvoda, általános iskola, szakmunkásképző iskola, szakiskola, gimnázium, szakközépiskola, alapfokú művészetoktatási intézmény, gyógypedagógiai-, konduktív pedagógiai nevelési-oktatási intézmény, diákotthon és kollégium.


Ha ezek egyikével, akkor oké. Ha meg nem ezek egyikével (mondjuk valami felnőttképző szervvel), akkor meg nem oké, bár diákot attól még ott is kaphatsz (mint ahogy egyetemen is, és az után se jár családi, mert nem közoktatási intézmény).


Egyébként ha bejön, akkor be kell küldened az államkincstárnak az iskolalátogatási papírt a beíratkozás után.

2011. júl. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

[link]

Ide fogok járni ... a 7. pontban azt írja, hogy itt is jár a családi. Hát nem tudom, tanácstalan vagyok. Igaz hogy egyetem, de ezt a része úgynevezett szakközépiskola néven fut.

2011. júl. 25. 20:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Jó, ha a szakközépiskolával lesz jogviszonyod, az oké. Akkor majd az iskolalátogatásit küldd be az államkincstárnak, amint megkapod. Vagy amit adnak.
2011. júl. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!