Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Oxyprogrammal kapcsolatban...

Oxyprogrammal kapcsolatban van tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Nem rég telefonon kerestek meg, majd személyesen találkoztam egy környezetvédő cég munkatársával. Fogékony vagyok a környezetvédelemre ezért belementem a találkozóba. Hamar kiderült, hogy befektetési termékről van szó, ami oxyprogram névre hallgat. 1000 euróval lehet támogatni különböző projekteket, mellé faültetvény jár aminek a hozamából 2500 eurót kapok hat év múlva.

Számomra túl szép ez, hogy igaz legyen, nektek van véleményetek, tapasztalatotok erről? Érdemes lehet belevágni? Esetleg titeket is megkerestek telefonon? :)



2015. nov. 9. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:

"környezetvédő cég" - ott már baj van ha egy cég környezetvédelemből hasznot remél... Nálunk egyesületként működnek jobbára, vagy nonprofit kft-ként maximum, aminek az eredménye nem fizethető ki osztalékként.


Az egész alapja ezekenka karbonkereskedelem, amit ha jobban át akarsz látni olvasd el ezt:


[link]


Bármelyik cég lehet ilyen téren környezetvédő egy-egy támogatott projektben, mivel horizontális célként szinte minden projekt esetében, - megújuló, vagy CO2 kibocsátás csökkentésben meg pláne, - alap dolog és vállalási lehetőség. Erre nem kell külön nekik beruházni a Te pénzedből fákba :-))


és ne dőlj be ezeknek és a sémájukra épülő cégeknek:


Botanoo: ( [link]


Treeviever: ( [link]


Bblue ( http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd.. )


Ausante, stb.

2015. nov. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszát kedves Norbert!


Így már világos. Utána néztem jobban az interneten és kiderült, hogy a cég aminek a neve Carbon Solutions (Az ő termékük ez az oxyprogram) az egy és ugyanaz a bblue-val. Úgy néz ki az egész egy nagy piramisjáték, bár ez előbb is leeshetett volna. A hölgy akivel találkoztam igen rámenős volt és nagyon hamar a hozam lett a fő érve neki, ami már önmagában is elég gyanús, a prezentációjukra visszagondolva meg tuti, hogy valami nem stimmel.


Sajnálom, hogy eddig süllyedt a világ. Már a környezetvédelmet is csalásra használják.


Valaki találkozott még velük? Van egyéb információtok róla?

Szeretném ha nem rántanának bele hiszékeny embereket.

2015. nov. 10. 12:53
 3/3 Vass Gábor ***** válasza:
Sajnos vannak akik megcsinálták és belementek.
2015. dec. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!