Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról hogy...

Mi a véleményed arról hogy egy életeket mentő mentősofőr havi nettó 100 ezer huf körül keres, egy informatikus meg 200-600 ezreket kaszál?

Figyelt kérdés
2015. nov. 10. 08:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
20%
Semmi. Mi kellene hogy legyen?
2015. nov. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
17%
Mi lenne. Versenyszférában mindenhol többet keresnek mint az államiban, ez teljesen természetes. Ja és van mentősofőr ismerősöm, ő a mentőzés mellett betegszállítással is foglalkozik ott meg a nyuggerek tömik rendesen pénzzel őket van hogy egy nap egy húszas leesik neki szóval annyira nem sajnálom őket.
2015. nov. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

"ott meg a nyuggerek tömik rendesen pénzzel őket van hogy egy nap egy húszas leesik neki szóval annyira nem sajnálom őket."


Isten hozott Kelet-Európában ahol a nyugdíjasok módosabbak mint a dolgozók :D

2015. nov. 10. 09:02
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriában ez hogy működik? :-)
2015. nov. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Úgy működik hogy az informatikus nem ötször annyit keres mint a munkás, hanem kétszer annyit.


Egyébként a nyuggerek itt is majdnem jobban élnek mint a dolgozók.

2015. nov. 10. 09:12
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

" az informatikus nem ötször annyit keres mint a munkás, hanem kétszer annyit."


dehogynem, sot tobbet is.

2015. nov. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Tévedsz utolsó. Proli fizetés nettó 1100 euró, programozó fizetés nettó 2000, de 2500 a teteje már.


Nettó 3 ezret kb egyik sem keres, mert a gatyó le van adózva már olyan bruttó fizetéseknél.

2015. nov. 10. 09:24
 8/24 anonim ***** válasza:
89%

1. Mindenkinek megvan a lehetősége, hogy informatikus legyen.


2. Én nem tehetek arról, hogy a cégek megfizetnek, míg az állam nem hajlandó a közalkalmazottakat megfizetni.


3. Ha mentősként többet akarsz keresni, akkor szervezzetek tüntetést, gyűjtsetek társadalmi támogatást az ügyhöz és ne az informatikusokat cseszegesd. Én magam egyébként támogatom az egészségügyi dolgozók fizetés emelését.


4. Az USÁ-ban egy Google-nél dolgozó IT mérnök évi fizetése 150-200 ezer dollár is lehet míg a mentősök fizetése Kaliforniában 35-50 ezer dollár....


5. Nemcsak az IT szektorban keresnek jobban a mentősöknél, hanem pl a bankszektorban is, vagy az ügyvédek, vagy a plasztikai sebészek is (akik adott esetben nem életeket mentenek, hanem nagyobb melleket csinálnak).


+1. Nekem pl az nem tetszik, hogy egy focista akár 20 milliókat is megkereshet még akkor is, ha a csapata a legrosszabb a ligában, vagy egy 18 éves kis Disney-s tini popsztárként milliomos és életéében nem dolgozott. De utóbbi csak magánvélemény.

2015. nov. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

"4. Az USÁ-ban egy Google-nél dolgozó IT mérnök évi fizetése 150-200 ezer dollár is lehet míg a mentősök fizetése Kaliforniában 35-50 ezer dollár.... "


AZ az USA, én meg Ausztriáról beszéltem, ahol köztudottan nem fizetik meg a tanulást.

2015. nov. 10. 10:56
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"Proli fizetés nettó 1100 euró, programozó fizetés nettó 2000, de 2500 a teteje már. "


Ez konkretan nem igaz, a netto 2500 az az informatikus fizetesek alja Ausztriaban is.

2015. nov. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!