Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Európában mely országokban...

Európában mely országokban rosszabb élni mint Magyarországon? Úgy tudom, hogy még Szlovákiában is jobb az életminőség.

Figyelt kérdés
2015. nov. 10. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

Németország (tele bevándorlóval, mindennapos az erőszak)

Olaszország ugyanaz

Ausztria ugyanaz (Bécsben már egy osztrák ember sincs)

Magyarországon is jó az életminősége annak, aki szorgalmas és dolgozik, a kérdés az, kinek mire van igénye? 150 ezer forintos fizetés európában siralmasan kevésnek számít, mi mégis a párommal közösen 300 ezer forintból vígan elélünk, mindenünk megvan, utazunk, járunk mindenfelé, nem értem ezt az állandó sírást.

2015. nov. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Szerbia, Románia, Ukrajna, Fehéroroszország, Moldova, Macedónia, Albánia, Koszovó, Montenegró, Bosznia-Hercegovina
2015. nov. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

1-es, ezt én is írhattam volna. Dettó 300-350 havonta kettőnkre, havi kiadásunk meg max 100e, mindenünk megvan, külföldre járunk nyaralni stb. Mi sem sírunk, csak az ország 90%-a. Ismerek olyat, akik hitelmentesen élnek 400 ezerből 3-an és állandóan csak panaszkodik...Ez már mára divat lett itt.

Amúgy Románia, Szerbia, Ukrajna tuti nem jobb. Sőt szerintem Albánia, Bosznia és hasonló országok sem.

2015. nov. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
34%
Svájcban! :))
2015. nov. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szilágyi Bernadett válasza:
100%

Ez azert eleg tag fogalom, hogy hol jobb az eletminoseg, vagy hol jobb elni.

Szemelyfuggo.

Mig itt ket masik hozzaszolonak a havi magasabb bevetel mar kielegito, addig a mi esetunkben nem ez volt a fo ok, hogy tavoztunk.

Hiaba nem okozott gondot az anyagi oldal, nem tetszett az oktatas, a politikai hozzaallas az orszaghoz, a begyepesedett burokracia, az hogy kb semmit sem lehet elintezni, es meg sorolhatnam.

2015. nov. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

8 éve dolgozom állami cégnél, 80-100 Eft között van a fizetésem, és a többi 2-300 ezer hozzám hasonló dolgozó fizetése is.... A béka segge alatt vagyunk.

Kollégám nem rég ment nyugdíjba 40 éves munka viszony mellett volt a nettó fizuja 115 Eft ....


Tájékoztatásul közlöm hogy 100 Eft-ból nem lehet jól élni, csak az egyik hónapról a másikra, és az ilyen élet nem élet hanem csak túlélés.


Más állami dolgozók meg azt se tudják hogy hova tegyék a pénzüket és még is lopnak tovább... Ezért húzok el az országból én is amint csak lehet.


Nem volna itt baj a lopással, sem ha legalább a dolgozó embereknek ne kellene nélkülözni. Szerintem évi 1szeri (akár itthon akár külföldön) nyaralás nem luxus. Sőt kötelező lenne egy normális szellemi szint fenntartásához.

2015. nov. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Joe001 ***** válasza:
78%

Vajdaságban élek , az átlag fizetés 60 ezer forintnak megfelelő dinár .

Délebbre , Szerbiában ez jóval több , de ebbe most ne menjünk bele miért.

A minimál nyugdíj 36 ezer forint .

ebből éljen meg az ember .

2015. nov. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Általában délebbre és keletebbre rosszabb az életminőség, de ez tényleg nem egyértelmű, egydimenziós kérdés.


Például Románia összességében véve jobban gyarapodik, mint Magyarország, vannak ásványkincsei is stb. - viszont sokkal nagyobbak a különbségek, mint nálunk, rengeteg a középkori állapotban lévő falu.


Görögország is hasonló, ahol meg elvileg pénzügyi összeomlás van, de ez nem jelenti azt, hogy ott mindenki éhezne, sőt az állam még mindig sokat költ a polgáraira és még mindig tele van az ország nyugati turistákkal, akik hagynak ott némi pénzt.


Tudtommal Szlovákiában is van némi ellentmondás. Pl. a Csallóköz kifejezetten modern, szívesen élnék is ott. Ugyanakkor vannak ott is nagyon elmaradott falvak, ahol nyomorognak az emberek.

2015. nov. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Lekri ***** válasza:
Rosszul tudod...
2015. nov. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tom Benko ***** válasza:
Sok tényező függvénye. Nekem pl. Hollnadiában lenne rosszabb, mert nem tudok hollandul.Ha az anyagiakat nézzük, akkor Európában elég rosszul állunk vásárlóerő vagy fizetés tekintetében. Ha a hivatali ügymenetet, az kifejezetten balkánias. Ennyiből kevés rosszabb ország van. Ugyanakkor szép hely, aránylag kis távolságokkal, nagyrészt kedves és nem tolakodó természetű emberekkel. Ezt nagyon tudom értékelni.
2015. nov. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!