Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem beszélhetek senkivel...

Miért nem beszélhetek senkivel nyíltan, kötöttségek nélkül, számszerűsítve a pénzről? Rosszabb, mintha a szex lenne a téma.

Figyelt kérdés

Szeretek a pénzről nyíltan beszélni, számszerűsítve. Nem titkolom, hogy mennyit keresek, hogy mennyi megtakarításom van, vagy -mivel tőzsdézek- hogy mennyit kerestem a tőzsdén.


Nem osztom meg ezeket az infókat kéretlenül mindenkivel, aki csak szembe jön velem, de ha valakivel felmerül egy beszélgetés során, nem azt mondom, mint a többség. Az emberek ezt mondják: "Jól keresek.", "Sok pénzem van", "Sok volt az idei nyereségem".

Én meg azt, hogy (ezek csak példák, nem a valóság) "220 ezret keresek", "7 millióm van a bankban", "Idén 1,5 milliót kerestem a tőzsdén".


Azt még elfogadom, hogy van olyan ember aki ezeket nem osztja meg akárkivel (én sem), vagy akár senkivel (bár ez utóbbit soha nem értem meg). De ráadásul mindig olyan kikerekedett szemekkel néznek rám, mikor a magamét elmondom, mintha valamilyen óriási társadalmi tabut döntöttem volna meg.


2014. jan. 11. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Fizetésről, stb nem beszélünk. Ez így megszokott dolog. Más pénztárcájába ne kutakodj, a tiédre se kiváncsi senki! Senkinek semmi köze hogy a másik ember mennyit és hogyan keres. Nekem csak a feleségem tudja a fizetésemet, rokonok, barátok nem.
2014. jan. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem két dolog miatt: szánalom és irigység.


Szánalom: 50e Ft-ot keresel havonta és nincs semmi megtakarításod? Hát, de sajnállak.


Irigység: 500e Ft-ot keresel havonta és van 10 millió Ft megtakarításod? Hát, de jó neked.


Ennyi, nincs ebben semmi varázslat.


És nem azért nyílnak tágra a szemek, mert tabut döntögetsz, hanem azért mert pénzzel hencegsz. Egyszerű.

2014. jan. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Oszinten kit erdekel szerinted hogy mennyit keresel vagy mennyi megtakaritasod van a bankban?????!! Kit??? Senkit!!! Ha Te ugy veled ez fontos info akkor ne csodalkozz hogy rad csodalkoznak mert egy bunkot latnak benned aki a penzevel menozik...
2014. jan. 12. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha én nem mondom el, akkor a többiek elmondják cserébe?


Akkor megígérem, hogy többet nem mondom el ezeket, de mások cserébe elmondják a saját számaikat, igaz?

2014. jan. 12. 07:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Nőjél fel, találj valamit ami érdekel az életben, és nem fog érdekelni hogy mások mennyit keresnek.


Üres az életed és saját magadnak akarod bizonyítani, hogy "igenis vagyok valaki, mert én többet keresek tőled".

2014. jan. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!