Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Boltban a pénztárnál ha az...

Boltban a pénztárnál ha az eladó kipakol a kosaramból kinek kell visszapakolni a dolgokat?

Figyelt kérdés
Lehet pitiáner dolognak hangzik, de eddig akárhányszor vásároltam ott, az eladó ha kipakolt a kosárból, a végén vissza is pakolta a termékeket. Úgy gondolom ez az eladó dolga. Új hölgy volt a kasszában, megjegyzem ránézésre is arrogánsnak tűnt aki még köszönni se tudott holott én köszöntem rá. (ez is az eladó dolga, ő köszön először..) és ott hagyta a rengeteg holmit megvárta míg én elrakom. Biztos túlreagálom, de ehhez nem vagyok hozzászokva, ha nincsenek mögöttem (1 ember volt 1 termékkel) valószínű szóvá is teszem.
2015. nov. 11. 08:30
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

Természetesen erre nincs jogszabály, az üzletvezető döntése hogy az eladónak előírja hogy pakoljon vissza a kosárba vagy nem.


De mielőtt azon járna az eszed hogy kirúgatad a szegény eladót: teljesen felesleges panaszt tenni, ez még nem olyan hiba ami érdemi büntetést kapna bárki is.


Megoldás: más boltba jársz vásárolni.

2015. nov. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
Mondjuk köszönni tényleg az eladónak kellene először..Hogy vissza kellene pakolnia vagy sem, az a munkahelyi elvárástól függ.
2015. nov. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

A környékünkön az egyik közértben egyáltalán nem pakolják vissza a kosarat - rengeteg vásárló van mindig - ezért én igyekszem eleve a szatyorba pakolni a dolgokat, nem a kosárba vissza (persze csak lehúzás, kódolás után :D ), a másik helyen viszont eleve úgy számol a pénztáros, hogy egyik kosárból a másikba teszi az árut - így azonnal vihetem a másik kosarat :-)


Azt még soha nem figyeltem, ki köszön előre - nekem nem esik nehezemre előre köszönni :-)


" Új hölgy volt a kasszában, megjegyzem ránézésre is arrogánsnak tűnt"

Ez "kissé" előítéletesnek tűnik - mivel új volt, meg kell szoknia a rendszert, a helyet - lehet, hogy egyszerűen csak koncentrált, odafigyelt, stb. Én ilyenkor rámosolygok, ha új és mondok neki pár kedves szót - máris megvan a kontaktus - neki is könnyebb úgy... :-)

2015. nov. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, rosszul fogalmaztam. Nem teljesen új azért láttam már pár alkalommal. Nekem se esik nehezemre előre köszönni de szerintem neki kéne. Eddig mindenki így csinálta, hogy egyik kosárból pakolt a másikba vagy vissza is pakolta a kosárba, ez nekem elég szokatlan. Az pedig, hogy arrogáns nem előítéletből írtam, de aki köszönni se tud (nem ő az első) nem mondhatom, hogy hú de kedves hanem épp az ellenkezőjét. Az eladó pedig ő és nem én, hogy kedves és mosolygós legyek mindenkivel. Én az vagyok alapból is,de neki az a munkája része.
2015. nov. 11. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!