Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Manapság miért van ennyire...

Manapság miért van ennyire lenézve a munka? Miért ciki péknek, bolti eladónak, raktáros fiúnak lenni? Aki nem sztárolt munkát végez, azt miért nézik le?

Figyelt kérdés
Ez is a morális válságunk egyik tünete hogy lenézzük a tisztességes munkát, csak mert az nem menő munkakör?
2015. nov. 13. 10:42
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
58%
Nem nézik le, csak akkor, amikor előadja, hogy csak ő végez "tisztességes munkát", meg mérnöki fizetést követel a semmilyen tudást nem igénylő munkájára.
2015. nov. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Ki követel mérnöki fizetést? Szerintem a többség élhető fizetést szeretne és ennyi. SOk munkára pedig sajnos nem adnak élhető fizetést sem ("living wage")


latin-amerikai típusú kapitalizmus, totálisan legszegényített munkás réteg, dőzsölő mérnökök.

2015. nov. 13. 10:49
 3/34 anonim ***** válasza:
62%
Balázska, hány nickneved van még?
2015. nov. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
60%
Akkor maradj olyan országban, ahol nincs latin-amerikai típusú kapitalizmus. Nem tudom, hogy miért próbálok vitatkozni veled, már milliószor bebizonyítottad, hogy nem akarod felfogni/nem érdekelnek a válaszok, csak akkor nem értem, hogy miért teszed fel minden nap 5-ször ugyanazt a kérdést.
2015. nov. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 Koplárovics Béci ***** válasza:
94%
Értelmes ember nem néz le senkit, aki dolgozik vagy dolgozni akar. A többi meg le van szarva.
2015. nov. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Vagy azért nézik le nálunk ilyen massszívan ezeket a munkákat, mert megélni se nagyon lehet ezekből?


Ez lehet az oka?

2015. nov. 13. 11:04
 7/34 anonim ***** válasza:
79%

Általában elismerem, ha valaki jó munkát végez, attól függően, hogy "sztárolt" munka, vagy sem. Amikor bemegyek a pékségbe, megdícsérem a kaját, amit előző nap vettem náluk, ha tényleg jó volt.

Jól esik, ha a pékségben a pénztáros mosolyogva végzi a munkáját és van hozzám 1-2 kedves szava, annak ellenére, hogy reggel van, hajnalban kelt és valószínűleg már órák óta dolgozik, mire én képes vagyok kimászni az ágyból.


Szerintem nem lehet azt mondani, hogy lenézem ezeket az embereket. Ha valaki jól csinálja, amit csinál, azt elismerem és tisztelem, függetlenül attól, hogy a leveleket söpri az utcán, pizzafutár, bolti eladó, vagy mérnök.

Neked van ez a fixációd, hogy nem tisztelik, lenézik, stb..

2015. nov. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Ha nem nézik le a munkásokat, akkor miért röhögött ki szinte minden lány engem, mikor közöltem hogy én mekis fiú vagyok?
2015. nov. 13. 11:29
 9/34 anonim válasza:
71%
Mert azt hiszik hogy életed végéig ott fogsz dolgozni.
2015. nov. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
60%
Nem lehet, hogy csak a "mekis fiú" kifejezésen röhögtek? Ha tényleg azon röhögtek, hogy ott dolgozol, akkor rossz lányokkal ismerkedsz.
2015. nov. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!