Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 16 évesen hogy lehetek számlak...

Davidmagic kérdése:

16 évesen hogy lehetek számlaképes?

Figyelt kérdés

2015. nov. 15. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi van?
2015. nov. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
El akarod adni magad?
2015. nov. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem alap feltétel a 18. életév betöltése szóval ez bukta.
2015. nov. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
bűvészkedek,és a fellépésekért szoktam pénzt kérni. viszont volt már,hogy kértek számlát.(de van annyi gyerek szinész, aki ugyanúgy fizetést kap.valahogy ők is adnak számlát...)
2015. nov. 15. 18:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Aki fizetést kap az nem ad számlát.
2015. nov. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A fizetés és a fizetség nem ugyanaz.
2015. nov. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A gyermekszínész az egészen más tészta.
2015. nov. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De minden fellépő (legyen az bűvész,bohóc...) ha elmegy valahova fellépni,azért nyilván pénzt kér,nem ingyen megy. Na most a szervezők kérnek erről számlát,hogy utána eltudjanak számolni arról a kiadásról,amit a fellépőnek adnak.Viszont én mivel nem vagyok számlaképes,mivel nem tudok számlát sem adni.ezért tettem volna fel a kérdést,hogy létezik-e az ilyen helyzetekre valamiféle megoldás,hogy mégis csak tudnák számlát adni.(na ezt nehezebb leírni mint amilyen bonyolult.)
2015. nov. 15. 19:15
 9/10 anonim ***** válasza:
63%

Egyéni vállalkozás: belföldi személy által saját nevében, saját kockázatára létrehozott gazdasági tevékenység.



Létrehozásának feltételei:


Jogi:

cselekvőképesség,

18. életévét betöltött személy,

büntetlen előéletű,

állandó lakhely,

magyar állampolgárság,


A többit nem másolom be mert felesleges.

2015. nov. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Törvényes képviselőd aláírása szükséges 18 éves korodig. A többit megbeszélném az említett személy jelenlétében egy könyvelővel, h mi a legjobb módja adminisztrálni, hogy a legoptimálisabb adót fizetni azután, amit csinálni akarsz.
2015. nov. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!