Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A tőzsdén csináltam 2 év...

A tőzsdén csináltam 2 év alatt 850 ezer forintból 1,3 milliót. Ez jónak számít?

Figyelt kérdés

2013. tavaszán vettem 100 ezer forintért USA-beli részvényeket. Ezek most 250 ezer forintot érnek.

2013. őszén vettem 750 ezer forintért magyar részvényeket. Ezek most 1 millió 40 ezer forintot érnek.


Belevéve a kereskedési költségeket, devizaárfolyam változásokat, kamatadót is.


21/F



2015. nov. 16. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Mihez képes jó?


Az ebből való megélhetésre kevés és bizonytalan, ha csak játszadoztál, akkor örülj, hogy pluszban jöttél ki.

2015. nov. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem megélni akarok belőle. Ahhoz kellene vagy 100 millió.


De arra, hogy kiegészítsem a fizetésem, vagyonosabb legyek mint enélkül lennék. Kb ezekre kell. Hogy általában több pénzem legyen, mint tőzsdézés nélkül lenne.


És a másik, hogy azt kérdeztem ez a hozam 2 év alatt milyennek számít? Tudom nem tőzsdézek rég óta, de mégis. Tényleg csak ötleteket és tanácsokat kér tőletek egy kezdő, hozzáértőktől.

2015. nov. 16. 16:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyit foglalkoztál vele. Ha havonta csak 1-2 órát, akkor jó. Ennél több időt ilyen szinten nem éri meg áldozni rá.
2015. nov. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Olvastam a daytrade-ről és a tartós befektetésekről, az érték alapúról. Nekem az utóbbi jött be, úgyhogy elég keveset foglalkoztam vele.

Mióta megvettem őket, azóta havi szinten is csak kb. néhány órát foglalkoztam a részvényekkel. Szóval nem napi szinten adtam-vettem. Csak megnéztem hogy állnak a cégek (5-6), megnéztem a negyedéves jelentéseket aztán ha rendben volt tartottam, ha baj volt eladtam. (2 év alatt 2 cég részvényeit adtam el.)

2015. nov. 16. 16:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Cirka évi 24%-os kamatot értél el, ez önmagában nem rossz.

Nyilván nagy a kockázat is, illetve adott esetben nagyon nehéz kiszállni belőle (súlyos bukónál), ezt nem érdemes elfelejteni.

Aki ezt a két hátrányát észben tartja, számol vele, annak jó lehet. Annyi pénzzel érdemes lehet, aminek az (akár végleges) hiánya nem tesz tönkre.

2015. nov. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!