Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nagynéné nem tudta fizetni a...

Nagynéné nem tudta fizetni a szennyvíz számlákat és évek alatt közel 800. 000 ft tartozás gyűlt fel. Nyáron kapott levelet a szolgáltatótól, hogy engedményezés útján átadta a tartozást egy behajtó cégnek. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Próbált tőlük részletfizetési lehetőséget kérni, adtak is 3 részletet, irreális részösszegekkel.Mégegyszer írt újfent ugyanezt küldték. Önkormányzatnál azt mondták ebben a szakaszban ők már nem tudnak segíteni.Amúgy az eredeti cégtől is kért már egyszer részletfizetést de választ sem kapott. Sajna két beteg gyermeke van de erre sincsenek tekintettel, az anyagi helyzetére meg főleg nem. Szerintetek hová fordulhat segítségért nehogy utcára kerüljenek?

2015. nov. 17. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos sehova, valószínű ezt be fogják hajtani, vagy a fizetéséből fogják letiltani vagy ráterhelik valamilyen ingatlanára. És mivel behajtócégen keresztül történik, sokkal több lesz mint 800E ft.
2015. nov. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Semmire nincsenek tekintettel, teljes joggal. Ha használ az ember valamit, annak az ellenértéket ki kell fizetni! 800.000 Ft nem kevés, évek alatt miért nem fizette apránként? Most már késő bárhova is futni, fizetni kell, ha nem, folyamatosan nő a tartozás és még a behajtó is rárakja a saját munkadíját.
2015. nov. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Szennyvízből 800 Ezer...

Aha.

2015. nov. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hány éve nem fizette 30? -.-


Befogják vasalni,mint a sz*rt. Sőt! Az a legjobb ebben, hogy rátesznek némi kamatot, ügyleti díjat, végrehajtási díjat (ez utóbbi az a pénz,amit a végrehajtó saját jutaléka, ami min 10% szokott lenni...MINIMUM). Így kijön a 800.000 ezres (tőke) tartozás plusz a kamat,amihez van egy személyes példám.


Időn túli parkolásért (1PERC!) kaptam mikulás csomagot 5600 Forintról,amit nem tudtam befizetni, csak hónapokkal később,közben jött egy 10200Ft-os számla is pótdíj megfizetéséről,mivel az előzőt késve fizettem...a végén jött is a papír,hogy behajtják...hiába bizonyítottam,hogy késve,de még a végzés előtt be lett fizetve még a 10200 Ft-os is! Végrehajtásra került.Pedig aztán leveleztem vagy 4 hónapot a jegyzővel meg a bírósággal. 50600Ft volt a vége,amit összesen levontak 33%-ával 3-4 hónapig (?) már nem emlékszem. Ez a kamat, meg mindennek a díja együtt. Akkor szerinted a kedves rokon 800.000Ft után mire számíthat?


A végrehajtó először kibaktat és megnézi mi az ami lefoglalható és beszámítja x összegbe. (Nálunk is volt- anyáméknál,oda vagyok bejelentve- de mondták,h semmim nincs) Jegyzőkönyvezett,hogy nem tudott semmit se lefoglalni oszt ment.


Ruhát, pelenkát, élelmiszert, ilyet nem vihet el. Kocsit, televíziót meg hasonló dolgokat igen.


Az elvitt dolgokat értékesíti (és elhiheted,ha 1,5 millióért visz el cuccot 700 ezerért értékesíti),ha nem fizeted ki menet közben a tartozást (tartozás= a tőke és kamatok, díjak együtt) Tehát akkor már 1,5 millióról beszélgetünk ,mint tartozás.


Valahol akkoriban,mikor az Én kálváriám kezdődött olvastam -talán, már nem 100%-, hogy a gyerekek után kapott juttatásból (családi pótlék meg ilyenek) nem vonható a 33%...aztán kitudja. Lehet rosszul emlékszem.

2015. nov. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt hittem ezen az oldalon normális,emberi hangon írt válaszokat kaphatok,de látom nem mentes az iróniától és a rosszindulatú,ítélkező megjegyzésektől. Nem ezekért kérdeztem,hanem megoldást keresek egy nem kis problémára.... :-( Könnyű ítélkezni ismeretlenül, anélkül,hogy belegondolnátok abba,hogy esetleg olyan sz...r az anyagi helyzetük,hogy nem volt miből fizetni...De aki ilyen könnyen elítél valaki mást,anélkül,hogy "járt volna a cipőjében" hát szívből kívánom Isten adja,hogy hasonlókat megtapasztalhasson! Köszönöm,csak ennyit akartam!
2015. nov. 18. 10:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nincs pénz akkor nem kell használni a szolgáltatást. Mi több mint 10 év alatt fizetünk ennyi víz és csatorna díjat. Hány éve nem fizette és mégis mit gondolt mi lesz?

Lakása van? Mert esetleg azt is el lehet adni és abból kifizetni.

2015. dec. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!