Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Használtátok már a vatera...

Válaszoló32 kérdése:

Használtátok már a vatera csomagpontokat? Ha igen, mi a tapasztalatotok? Szkeptikus vagyok olykor az ilyen jellegű átvételi pontokkal, ha valaki használta, sokat segítene, ha megosztaná a véleményét.

Figyelt kérdés
Vagy inkább jobb a jófogás? annak is van valami szállítási módja, de nem tudom, melyikben lehet bízni. :/ (amit keresek termék mind2 oldalon fent van)

2015. nov. 18. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:

A Jófogásnak háztól házig szolgáltatása van, valami 1.900 ft, amit az eladó igyekszik az árba beépíteni, mivel azt neki kell fizetnie.


A Vatera csomagpontok most kezdenek bejönni - nem tdom, mire vagy kíváncsi? Van a közeletekben VATERA csomagpont? Merthogy a Postának is van csak az másképp működi.

2015. nov. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt hiszem van a közelemben, mennyibe kerül pontosan, vagy függ attól, hogy mekkora távot kell tennie szállítás közben? köszi a választ, illetve az érdekel, hogy megbízható e leginkább
2015. nov. 18. 17:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel most jelentek meg a Vatera csomagpontok, így megbízhatóságról nem nagyon tudok beszámolni.


Eredetileg úgy volt, hogy nov. 25-ig 490 ft, de most látom, hogy meghosszabbították dec. 13-ig - utána ugyanúgy 590 ft lesz, mint a Posta csomagpont-ok (nem a távolságtól függ).

Megmondom őszintén: bár Vaterázok de ilyen rövid időre nem állítottam be a vevőimnek ezt a lehetőséget - ráadásul nekem a Posta sokkal közelebb van, mint a Vatera csomagpont. Biztos jó lesz a Vatera csomagpont is, de nekem kényelmesebb a Posta :-)


Milyen szempontból aggódsz a biztonságosság miatt? Miore gondolsz? Vevőként nem kapod meg a csomagodat? vagy miért?

2015. nov. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Harangozó Csaba ***** válasza:
Szerintem a Webox hálózat jobban megéri. Budapesten 38 db utcai termináljuk van és elég sok vidéki nagyvárosban is van 1-2 már. 5-600 Ft-ért akár 20 kg-os csomagot is fel lehet adni. Én mostanában elég sokat használom őket. Nem olyan gyorsak mint egy "rendes" futár ( pl. a DPD ), de 2-3 napos a kiszállítási idő általában ( bár a szállítást a Webox-nál a G4S futárcég csinálja. ) A Jófogás szállítása azt hiszem a GLS céggel megy és elég drága :-( Akkor inkább a DPD, az feleannyi. A Webox terminálok modernek, érintőképernyősek és utánvéttel is lehet küldeni dolgokat ( bár a termináloknák CSAK bankkártyával lehet fizetni ez esetben, nem kp.-ben. ) A Webox ügyfélszolgálat segítőkész, rendesek. Csak ajánlani tudom. ( A Magyar Posta is csinálja már ezeket az utcai terminálokat, persze nem ilyen olcsón :-/ )
2015. nov. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"A Magyar Posta is csinálja már ezeket az utcai terminálokat, persze nem ilyen olcsón :-/ )"


A posta csomagPontja 590 ft-ba kerül, s míg nálunk sem Webox, sem Vatera csomagpont nincs a közelünkbe (elmenni viszont 2x350=700 ft lenne), addig a Posta viszont 50 m-re van :-) Annyi "kényelmetlenség" van csak, hogy nekem kell kinyomtatni a címiratot... túlélem :-)

2015. nov. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) akkor végül is teljesen régiótól függ az, kinek mi a jó megoldás. :) Posta van a közelben, de gondoltam kipróbálom ezt a Vatera csomagpontot is, mert olcsóbban jön ki mint a posta lenne
2015. nov. 19. 11:57
 7/7 Harangozó Csaba ***** válasza:
A [link] oldalon 5 különböző szolgálat közül lehet választani. A Webox a legolcsóbb, csak 399 Ft, még utánvéttel is. Persze a céltól függően a többit is lehet választani, bár mindegyik szolgáltatásnál általában a vidéki ( nagyobb ) városok eléggé hasonlóak. Olyan helyre ahol semelyik sincs, pl. falu, oda szerintem a DPD a legjobb, másnapos kiszállítással ( kivéve hétvégét. )
2016. jan. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!