Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van ennyi adócsaló,...

Miért van ennyi adócsaló, lopásból élő ember az országban?

Figyelt kérdés
Nap mint nap számtalan drága autót lehet látni az utcákon, melyeket adócsalásból, mutyiból, lopásból vettek az emberek. Miért nem tesz ez ellen senki?

2015. nov. 19. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Kicsit szűk a látóköröd szerintem.


Honnan tudod, hogy abból vették?


Én inkább ezeket látom zömében:


- Cégautó,lízing, autóhitel (rosszabb esetben még deviza alapú is)

- Kp-re vétel külföldi jövedelemből

- Növekedési hitel

2015. nov. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
Azért mert ez a szeméttelep 10 millió birka országa.
2015. nov. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%
Kérdező, neked, illetve az összes ismerősödnek max minimálbér körülötti jövedelmed van, ebből szerinted következik, hogy becsületes munkával az országban nem lehet megkeresni egy autó (vagy a törlesztőrészletének) árát, ezért akinek jó autója van, az lop, csal. Abszolút kizárt, hogy valaki becsületes munkával megkeressen többszázezret, vagy milliót, mi?
2015. nov. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos így van, hatalmas probléma az adócsalás, nagyon menő vagány akarnak sokan lenni és muszáj alantas módszerekkel élni, több kevesebb sikerrel, de sajnos manapság akkor valaki az ember, ha látszik is rajta.
2015. nov. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Látom szövegértés nem megy. A kérdező nem írta, hogy akinek drága autója van, az adócsaló, mutyista. Azokra az autókra gondolt, amelyeket ilyen módon tudtak megvenni.
2015. nov. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

Én is szoktam ezen gondolkodni, hogy honnan van az embereknek ennyi pénze. Mi ketten a férjemmelkb. nettó 500.000-et keresünk havonta,bejelentett alkalmazotti viszonyban. Szerintem ez nem olyan rossz jövedelem.

Amikor meg bemegyek az autókereskedésbe, és mondom, hogy használt autót szeretnék 1,5 milláért, egyből kp-ben fizetném, lesajnál, hogy ennyire csóró vagyok. Olyan roncsokat mutogatnak ennyi pénzért, hogy döbbenetes, amikor meg mondom, hogy ez meg az nem jó az autóval, akkor az a válasz, hogy hja, ennyi pénzért mit várok?!

Mondjuk kocsira én hitelt nem veszek fel,mert nem akarom az autó árának többszörösét visszafizetni a banknak.

2015. nov. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%
#6: Azért, mert autókereskedésbe mész be. 5000 euro körül tökéletes állapotban lévő autókat lehet találni.
2015. nov. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően egyetértek a kérdezővel, nem véletlenül mondják, hogy idehaza hatalmas a korrupció. Azt nem mondom, hogy tisztességes munkával lehetetlen meggazdagodni, de az biztos, hogy alkalmazottként, bérből és fizetésből tengődve képtelenség főleg úgy, ha az embernek nincs olyan szülői háttere, ami az alapokat megteremtené. Az is biztos, hogy vagyonos emberek többsége nem tisztességes munkával szerezte a pénzét, a top gazdagok között is lehetne szerintem nézelődni.

Az én fizetésem is jóval átlag feletti, de így, hogy nulláról indultam egy normális lakás vagy egy új autó nekem is csak álom és valószínűsítem, hogy az is marad az életem végéig, pedig nem keveset dolgozom.

2015. nov. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ebben az országban akkor sem lehet tisztességes, legális munkával megkeresni annyit, hogy 20-30 milliós kocsikat vehessen az ember magának. Ráadásul az ilyen emberekre elég ránézni és látszik az értelmes tekintetéből, hogy jó ha a 8 általánost elvégezte. Mocsok maffiózó az összes.
2016. nov. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!