Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért ér sok ember munkája...

Miért ér sok ember munkája többet külföldön mint ebben az országban? Azaz miért kapnak több pénzt külföldön mint ugyanazért a munkáért?

Figyelt kérdés

2015. jún. 19. 23:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
9%

Mert Ausztriában ügyesebben pirítja a zsemlét a mekis. Meg ügyesebben nyomogatja rá a mustárt meg ketcupot is.


Megkapja a kis 1400 bruttóját, nettóban 1100, nyáron meg karácsonykor meg duplafizetés hogy tudjon nyaralni meg karácsonyra iphonet venni.


A magyar mekis meg megkapja a 68 ezer HUfot oszt hó végén már az anyjától kér hogy legyen kajára pénz.

2015. jún. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%

séf fiú az új ügyeletes síróproli

majd ha nagyon irritálja a moderátorokat akkor kibannolják, addig meg mivel kint a neve nyugodtan lehet ignorálni :)


a kérdésre meg egyszerű a válasz

magasabb termelékenységű tömeget szolgálnak ki, az egyszerű melós is nagyobb pénzt kaphat

Pesten akármelyik mekiben vannak olyan üresjáratok, hogy csak na, Bécsben meg nem, és ha jönnek a buliból a fiatalok, akkor esznek rendesen, nem az 500 forintos sajtburger menü a sláger. Itthon az ilyesmire van nagy tömeg, hogy 500 forintos gyros, meg ugyanennyiért retro hambi.


Mióta van a jövedelem alapú adókedvezmény megkockáztatom egyébként, hogy tanult emberek (közgazdászok, mérnökök) élnek olyan vásárlóerő arányos életszínvonalon ha vállalnak gyereket, mint a nyugaton.

Sőt, minél többet annál jobb.

Ausztriában már akkora a liberális újraelosztós marhaság, hogy 3 gyerekkel én már nem szívesen lennék osztrák mérnök.

2015. jún. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Én egy vidéki mekiben dolgoztam, és nálunk is voltak üresjáratok. Pedig ez elvileg a gazdag Nyugat.


Kelet-Európában egyszerűen nagyobb a kizsákmányolás, gyengébb a munkavállalói érdekérvényesítés.


Nálunk nyersebb a kapitalizmus, nevezhetjük vadnak. A melós dolgozik, de megélni már luxus a bérből.

2015. jún. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Az étterem sem keres többet. Vagy azt vetted észre, hogy a fejesek Ferrarikkal járnak meg ilyenek?


Buta vagy, mint egy szikla.

2015. jún. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

lehet én buta vagyok, de az fix hogy egy budapesti mekis többet termel mint én, a béréhez képest. ez már abból is remekül látszik hogy neki mennyit kell dolgozni pl egy big macért meg nekem mennyit.


Nekem leényegesen kevesebbet.

2015. jún. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hát nem, mert vagy többet kap, vagy többen dolgoznak.

A termelékenység pont erről szól. Feltételezi, hogy a munkavállaló ennél keményebben már nem tud dolgozni.

2015. jún. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Értem, akkor negyed/ötödannyi fizetése biztos azértz van mert a forgalom is negyede ötöde az itteninek. Vicc.
2015. jún. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%
maga vagy a két lábon járó buta melós sztereotípia :)
2015. jún. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
19%

Ha nem érted miről beszélek, miért engem butázol?


Ki vannak jobban zsákmányolva!


Nincs ebben semmi trükk. Itt nem vadkapitalizmus van, meg tollvonással meghatározott minimálbér, aminek a megélhetéshez köze sincs, mert még a létminimumot se éri el.... hanem ágazati szerződések vannak szektoronként, több ezer.


És jobban működik ez mint otthon, mert a mekisfiú is ki tud jönni a pénzéből.


Még mielőtt azzal jössz hogy szobában nyomorog Bécsben...és? Budapesten fenn tud tartani egy mekis egy szobát? Az 50 ezres szobárakkal? Meg a 10 ezres bérlettel? Ami Bécsben pl 45 eur? 1100 as melósbérhez.

2015. jún. 20. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
6%
Kérdező, ha minimálbéres vagy és a megélhetés a gond állandóan akkor húzzál ide és normálisabban fogsz élni. A sok huhogónak meg ne higgy, sokkal jobb a melós életszínvonala mint otthon. Képzetteké már kevésbé, mivel elég sokat adóznak.
2015. jún. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!