Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Graz-ban is annyira drága az...

Graz-ban is annyira drága az élet mint Bécsben?

Figyelt kérdés
Alapvetően nem az ingatlanárak érdekelnek, illetve a fizetések, mivel ezekkel tisztában vagyok. Én Németországban élek és elhűltem amikor láttam hogy Bécsben kb. 30%-al drágábbak voltak az élelmiszerek mint itt. Az érdekelne hogy ez a drágaság Bécsben van csak, vagy egész Ausztriában? Vagyis engem Graz érdekelne. Köszönöm a választ.
2015. nov. 19. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem, te Graz-ban élősködsz, Balázska.
2015. nov. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért élősködnék? Nem is voltam még ott. Sehol se élősködök, ott se fogok ha egyáltalán valamikor ott leszek. De inkább ne válaszolj, nem vagyok rá kiváncsi.
2015. nov. 19. 21:37
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Durva árak vannak Grazban is.


Pon tosan mire vagy kíváncsi? Miknek az áraira?

2015. nov. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy Te értelmesen válaszoltál.

Az alapvető élelmiszerek ára érdekelne. Egy zsemle itt pl. átlagosan 30-40 cent. Bécsben 90 centért is láttam, de 70cent volt a legolcsóbb. A húsok áráról ha tudnál írni valamit, azt megköszönném. Pl.mennyibe kerül egy kiló sertésszűz, vagy egy kiló csirkemell?

2015. nov. 19. 22:03
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

"Egy zsemle itt pl. átlagosan 30-40 cent. Bécsben 90 centért is láttam, de 70cent volt a legolcsóbb. A húsok áráról ha tudnál írni valamit, azt megköszönném. Pl.mennyibe kerül egy kiló sertésszűz, vagy egy kiló csirkemell?"



Hol nézted a zsemléket?


LIDLben zsemle pl 15 cent.



sertészsűz 10 euró körül van, bár nem szoktam venni


csirkemell 9-10 euró, a drágább boltobkan több.

2015. nov. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Graz nem dràga. De Bècs sem. Ausztriàban èlünk màr egy ideje, eddig mindig kijöttünk a pénzünkből. Kettőnk bevétele 3100 €. Lakàsra+rezsire költünk 850 €-t. Autó fenntartàsra 220 €-t. 450 €-bòl bevásàrlunk. Szórakozàsra 250 €-t szànunk, edzőterembe jàrunk, kettőnk bérlete 80 €. Ètrendkiegèszìtők az edzèshez havi 100 €/2 fő.

2000 € megy el megèlhetèsre ùgy hogy egyàltalàn nem nyomorgunk, bőven jut mindenre amire kell.


U.i: ezzel a "sztàrmosogatò" nevű kreténnel ne foglalkozz, egy alkoholista senki, akit még a mekiből is kirùgtak, itt a fórumon teleszemeteli hülyesègekkel az ètert.

2015. nov. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát, Lidl-ben nem jártam. Pékségekben láttam ezeket az árakat, ahol reggeliztünk.
2015. nov. 19. 22:22
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

" Pékségekben láttam ezeket az árakat, ahol reggeliztünk."


Akkor mit csodálkozol hogy drága a zsemle ott?


Csóró a disznkont üzletbe jár, ez alap.

2015. nov. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 plüssvakond válasza:

Hello, sztem Graz pont ugyanolyan drága, mint Bécs. Az élélmiszerek ára itt is folyamatosan emelkedik. Persze az, hogy kinek mi a drága, nyilván függ a keresetétől, de sztem Ausztria igenis drága, különösen az élelmiszer. Az olcsóbb boltokban (Lidl, Hofer) persze sokat lehet spórolni az alapvető dolgokon, de a drágább üzleteknek is (Billa, Spar, Merkur) is vannak nagyon jó akcióik. Oda kell figyelni, nem kell mindent megvenni, és akkor nincs baj :-)

Ha valami konkrét érdekel, kérdezz nyugodtan.

Üdv, Balázs

2015. dec. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!