Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez jót jelent ha behívtak...

Ez jót jelent ha behívtak interjúra a lenti szituáció mellett?

Figyelt kérdés
Főiskolás vagyok és úgy nézki hogy csúszok. Jelentkeztem gyakornoki munkára hogy addig is gyűjtsek valami tapasztalatot mivel egy félévet passziváltatok. Telefonban kiderült, hogy inkább csak szakmai gyakorlatra keresnek embert én meg csak úgy mennék, iskolai szerződés nélkül, hogy tapasztalatot gyűjtsek. Ezt megtudva először azt mondták a telefonban, hogy hagyjuk de aztán meggondolta magát akivel beszéltem és mondta hogy menjek el interjúra és meglátjuk milesz mivel szimpatikus vagyok az önéletrajzom alapján. Szerintetek így van esélyem?
2015. nov. 22. 23:28
 1/3 anonim ***** válasza:

A szakmai gyakorlatot nem lehet nálatok részben előrehozni?

Szerintem jobban járnál(hacsak nem jövedelmi, vagy meghirdetés miatt kell), ha nem passziváltatnál, mivel később problémás lehet a munka-tanulmányok, ráadásul később mintatantervváltásnál is visszaüthet.


A kérdésre is válaszolva, szerintem van esélyed, de nem tudom, hogy a passzív félévhez mit szólnak (kockázatos a cég szempontjából, hogy a hallgató betanul, megszakít, visszatér, folytatja-e a tanulmányait)

2015. nov. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

nem lehet előrehozni mivel egy két kötelező tárgy még nincs meg hozzá


jeleztem hogy passzív leszek és azt is hogy hosszútávra mennék dolgozni

2015. nov. 22. 23:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Rögtön úgyse kapsz sehol végleges szerződést(mindenhol van próbaidő, ahol nincs, ott egyszerűen megkötik fél évre, határozott idejű szerződés van, aztán mikor az lejár, akkor ha nem felelsz meg a cég elvárásainak, akkor csá), szerintem semmi veszteni valód nincs. Ahogy nekik se. Én pl. a jelenlegi munkahelyemen a 4. szerződésemet taposom május 22 óta(először júni 31-ig, aztán aug. 31-ig, aztán szépt 30-ig hosszabbítottak, majd szeptemberben kitolták dec.31-ig, most pedig a főnök szólt, hogy ne aggódjak, várhatóan lesz munkám januártól is, de azt a szerződést majd csak közvetlen az ünnepek tövében írjuk alá, (hisz a dolog így ugye nem "sürgős", mert dec.31-ig a jelenlegi szerződésem amúgyis a céghez köt.)
2015. nov. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!