Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Köteles vagyok átvenni a...

Köteles vagyok átvenni a futártól a csomagot? A fogyasztóvédelmi törvény mit ír?

Figyelt kérdés
Rendeltem az interneten egy terméket de meggondoltam magam, próbáltam elérni a céget de nem lehet,írtam e-mailt de nem válaszoltak rá! megbüntetnek ha nem veszem át a futártól?
2015. ápr. 13. 17:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Ha elolvastad volna legalább azt a 3 sort, amit a webshop köteles kiírni az oldalra, akkor tudnád, hogy 14 napon belül indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól.
2015. ápr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sajnos ez a webshop nem írta ki hogy elállhatok a vásárlástól! Pedig gondosan végigolvastam a RENDELÉSI FELTÉTELEKET itt azt írják köteles vagyok átvenni a csomagot!!!A Nidora nevű fogyasztószert rendeltem de most láttam a rengeteg negatív visszajelzéseket és inkább lemondok róla!
2015. ápr. 13. 18:33
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Ha nem írtak elállásról, akkor törvénytelenül müködnek.

Mellesleg nem létezik fogyasztószer

2015. ápr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
#1-es vagyok. Átfutottam a Nidora weboldalát, teljes mértékben illegális az, ahogyan működnek. Az összetételét elolvastad egyáltalán? Vicc az egész. Nem vagyok vegyész, de ennél szerintem még én is hihetőbb "fogyasztószert" tudnék összekutyulni. Pénzt nem fogsz visszakapni, itthon nincs elérhetőségük, valahol az USA-ban van offshore cégük, le se szarják a panaszodat meg az elállási jogot.
2015. ápr. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Még nem vettem meg szerencsére! csak hallottam róla és hülye voltam és bedőltem és megrendeltem! Írtam az e-mail címükre hogy lemondom a rendelést de nem válaszolnak! Még nem hozta a futár de ha hozza akkor nem veszem át! Cukor beteg vagyok, inzulinos napi 5-ször szúrom magam és nem tudok lefogyni!! Az orvos állandóan nyaggat hogy "lefogyott már"? A munkám miatt állandó mozgásban vagyok, szinte egész nap tornázom,fizikai munkát végzek! Édeset nem eszem, zsírosat nem eszem, és MÉGSEM TUDOK LEFOGYNI!!Elkeseredésemben rendeltem a Nidorát, de olyan sok panaszt olvastam hogy "leesett a húsz fillér" hogy ez csalás! Előszőr azt hittem hogy olyan sok amerikai cég támogatja, meg le van védve a neve, azt hittem ez nem kamu!? De ugy látszik az!! Szóval vissza a kérdéshez, ha hozza a futár a csomagot akkor mondjam neki hogy elállok a vételtől és nem veszem át a csomagot?

Köszönöm a válaszaitokat! a "zöld like megy".

2015. ápr. 13. 19:47
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Sportot probáltad?
2015. ápr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem, nem vagy köteles átvenni és természetesen senki nem tud ezért megbüntetni.
2015. ápr. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Elf-Tünde!


A magyar fogyasztókat célzó online kereskedelmi tevékenység gyakorlását a magyar jogszabályok figyelembe vételével kell folytatni. Az internetes kereskedelemre elsõsorban az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggõ szolgáltatások egyes kérdéseirõl szóló 2001. évi CVIII. törvény és a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet elõírásai vonatkoznak, melyek ellenõrzésére a fogyasztóvédelmi hatóság jogosult.


A Korm. rendelet szerint az üzlethelyiségen kívül kötött és a távollévők között kötött szerződés esetén a fogyasztót meghatározott határidőn belül indokolás nélküli elállási jog illeti meg. A fogyasztó elállási vagy felmondási jogát termék adásvételére irányuló szerződés esetén a terméknek a fogyasztó vagy az általa megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy általi átvételének napjától számított tizennégy napon belül gyakorolhatja.


A fentiekben foglaltak nem érintik a fogyasztó azon jogát, hogy elállási jogát a szerződés megkötésének napja és a termék átvételének napja közötti időszakban is gyakorolja.


Vagyis Ön eleget tett elállási jogáról szóló tájékoztatójának a vállalkozás címére való megküldésével, a terméket nem köteles átvenni a kiszállításkor.


Kérjük, hogy a fogyasztóvédelmi hatóság tanácsadó, tájékoztató tevékenységéről való visszajelzés érdekében - akár név nélkül - töltse ki az alábbi linken található, egy perces ügyfél elégedettségi kérdőívet: [link]

Köszönjük!


Üdvözlettel: NFH Fórum admin1

[link]

2015. ápr. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tisztelt NFH! Nagyon köszönöm a segítséget! Kitöltöttem a kérdőívet! Akkor megnyugodtam, ma hozta is a posta de nem vettem át. Köszönöm Önöknek és a Többieknek a válaszokat!
2015. ápr. 14. 17:28
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Kedves NFH Fórum admin1!


Jó nagy baromságot írsz, nyilván semmi közöd a fogyasztóvédelemhez.


A rendelt terméket a futárszolgálatnak/postának történő átadást követően a megrendelő köteles átvenni. Átvétel megtagadás nem egyenlő az elállással!


Mivel a kiszállítás és visszaszállítás is pénzbe kerül, ezért ezt kiszámlázzuk a kedves "vevőnek". Ha nem fizeti meg az általa okozott kárt, akkor az összeset küldjük is az ügyvédünknek, aki lefojtatja a megfelelő eljárást.

2019. márc. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!