Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megkaptam a felmondásomat,...

Megkaptam a felmondásomat, december 7-én indul a felmondási idő, január.20-ig. Betegállományban vagyok november 11-től. Ez azt jelenti, hogy a felmondási idő alatt 'csak' táppénzt kapok, ha maradok betegállományban?

Figyelt kérdés

A cég felszámolás alatt áll, a munkahelyem már meg is szűnt (bezárt), de a központ még működik. Úgy tudtam, hogy a felmondási idő a keresőképesség napjától indul. Ezek szerint más a helyzet, változtak a jogszabályok?

Mi lenne akkor, ha január 20. után (a felmondási idő leteltével) is betegállományban lennék? (ez nem valószínű, nem is akarom ha nem muszáj,de érdekelne...)



2015. dec. 6. 18:36
 1/2 anonim ***** válasza:
69%
Jól tudod, nem indulhat dec.7-én a felmondási idő ha keresőképtelen vagy.
2015. dec. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
85%

Keresőképtelenség alatt a felmondást lehet közölni, de a felmondási idő a keresőképessé válás napjával indul el. Ha nem a keresőképtelenség alatt közölték a felmondást, hanem előtte, akkor mindegy, hogy utána keresőképtelen leszel vagy sem, a felmondási idő vagy a felmondás közlését követő napon indul el, vagy attól a naptól, amelyet a felmondásban meghatároztak. Ilyen esetben a keresőképtelenség nem befolyásolja azt.

Felmondási idő alatt, ha táppénzre vagy jogosult, és igénybe is veszed azt, akkor táppénzt fogsz kapni. Ha szabadságot veszel igénybe, akkor szabadságra járó pénzt fogsz kapni, ha munkát végzel, akkor az arra járó díjazást fogod kapni.

A felmondási idő leteltének napjával megszűnik a munkaviszonyod. Ezt nem befolyásolja, hogy éppen milyen állapotban vagy akkor. Ha táppénzen vagy, akkor azzal a nappal a táppénzre jogosultságod is megszűnik.

2015. dec. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!