Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy egy külföldi...

Lehetséges, hogy egy külföldi értékesítő meggondolja magát a megrendelt áruval kapcsolatban és rizikótényezőkre hivatkozva ne akarja eladni nekem a terméket?

Figyelt kérdés

Az USÁ-ból rendeltem egy kalapot, egyenesen a tervezőtől. Le is gyártotta nekem egyedi igényeim szerint, aztán Paypal-os fizetésben állapodtunk meg. Az internet kártyámat nem fogadta el a webshopja valamiért. De időközben egy kicsit elbizonytalanodtam, hogy vajon, ha én előre kifizetem az áru értékét, ami nem kevés, mi van, ha nem kapom meg a csomagot, mert elveszik? Addig oké, hogy onnan az USPS hozza el és adja át a Magyar Postának. De a Magyar Posta mennyire megbízható? És kár volt kifejtenem az aggodalmaimat, mert annyira elbizonytalanítottam, hogy már nem is akarja elküldeni nekem az árut. Azzal indokolja, hogy neki ez így túl rizikós, mert ha nem kapom meg, akkor neki kell vállalni a költségeket, mert a biztosító sem fizet, mivel első Paypal-os tranzakcióm lenne, azaz nem vagyok hitelesítve!!!

Felajánlottam neki mindenféle más módozatot, előre utalást is, ami az ő veszteségét kizárja, de elzárkózik.


Nem akarom elhinni, hogy a 21. században lehetetlen megoldani egy termék biztonságos ideszállítását!!!


2015. dec. 8. 09:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Meg kell kérni, hogy ajánlott vagy tértivevényes küldeményként adja fel.

Sajnos a Magyar Posta a külföldi csomagokat valóban nem kezeli könyvelt küldeményként, és elveszhetnek (ellophatják őket, holott ott a vonalkódos egyedi azonosító rajtuk.

Szóval ajánlott, vagy tértivevényes...

2015. dec. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ha ennyire nem bízik bennem, akkor joggal tarthat attól is, hogy nem fogom átvenni, viszont neki a postaköltséget meg kell előlegezni, és ez is rizikó neki.

Az előre utalást is bevállaltam, ami az ő rizikóját teljesen kizárná, viszont így sem hajlandó.


De nevetséges az egész... Kínából rendeltem már annyi kacatot, és soha nem tűnt el semmi.

2015. dec. 9. 13:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Nézd, ha kínából minden kacat megjött, akkor miért éppen egy amerikai kalaptervezőnek mondtad el a Magyar Posta iránti aggodalmaidat? Ha hallgattál volna...
2015. dec. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!