Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi is ugye fogyasztói alapú...

Mi is ugye fogyasztói alapú gazdaságban élünk?

Figyelt kérdés
Ahol a fogyasztás fő gazdasági motor és minden a fogyasztásra ösztönöz, reklámok, kiadványok stb. Akkor miért nem úgy vannak a fizetések, nyugdíjak is megszabva, hogy legyen pénzük önfeledten vásárolni akiknek amúgy nincs nagyon pénzük csak sárga csekkekre és kajára, elég sok a pénztelen.
2015. dec. 9. 15:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
Nem kötelező keveset keresni. Ez a jó a mostani rendszerben hogy aki tènyleg vinni akarja valamire, az viheti is. Aki nem tesz semmit, az ne is vàrjon nagy pènzeket a semmire.
2015. dec. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%

@16:01


A szar demagóg dumáddal akár politikusnak is elmehetnél.

2015. dec. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%
2: 1 esnek igaza van. Ne a politikusokat okold a nyomorodért.
2015. dec. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Tudod ez úgy van, hogy ha valahova tesznek, ahhoz máshonnan el kell venni. Európai viszonylatban a bérekhez viszonyítva így is eléggé magasak a nyugdíjak, a minimálbért meg csak egy bizonyos pontig lehet emelni, amin felül nem béremelkedés az eredménye, hanem tömeges elbocsátások, több nem bejelentett munkaviszony, stb..

Ha nem kitermelhető, akkor hiába emelnek a minimálbéren.

2015. dec. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
37%
Persze, itt mindenki élhet jól, csak akarni kell. Aki pedig nem él jólétben az egyszerűen csak nem akar. Nem lát túl a saját határain. Igen. Kb 16 évesen még én is elhittem ilyen marhaságokat, aztán megtapasztaltam a valóságot.
2015. dec. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Akkor elsőnek nem világos a kérdésem. Azokról van szó, akik dolgoznak, napi 8-10-12 órát nettó 100-13000ért és csak a legszükségesebbre telik,mert nagyon alacsonyak a bérek. Gondolom hallottál a megélhetési kivándorlásról.

Ha minden a vásárlásról szól, akkor eleve a pénzmennyiséget is úgy kellene behatárolni nem csak gazdagabb országokba, hanem szegényebb országokban is.

Persze értem, hogy jobb módú államokban másképp van minden, de akkor könyörgöm, miért kell ennyi szajrét, bevásárló áruházat idetelepíteni?

2015. dec. 9. 16:17
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem fogyasztásalapú a jelenlegi magyar, illetve német hozzáállás, hanem exportalapú.

Úgyhogy a belső fogyasztásról pénzt elvonni a jelen vezetés szerint jó, annak ellenére, hogy a kamatkörnyezet az ellenkezőjét próbálja az emberek tudomására juttatni.


Korábban a német iparnál az exportorientáció a kínaiak importja miatt működött, és a fizetőeszközök felértékelődését (ami a gazdaság egyik kiegyenlítő mechanizmusa, a belső fogyasztás élénkülését, és kiegyensúlyozottabb külső mérleget eredményezi) az Euró létrehozásával visszafogták/megakasztották.

2015. dec. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

7-es vagyok

fizetőeszközök = fizetőeszközük azaz a márka

2015. dec. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%
Igen, sok a kevès kereső. Kivàndorlàs is van, de ott sem szakmàjukban dolgoznak, hanem mosogatnak. Az jobb? Az megy ki, aki itthon nem èl meg, nem vèletlenül. Azt is meg lehet nèzni hogy a nagy többség milyen szìnvonalon él a nagy Nyugaton. Felnőtt emberek, csalàdosak is, szobàban kuporognak, csak hogy elmondhassák hù de jòl èlnek. Ha a kinn töltött időt valami piacképes dolog tanulàsàval töltötték volna, itthon élnènek, fènyèvekkel jobban mint kinn kuporogni.
2015. dec. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Ha minden a vásárlásról szól, akkor eleve a pénzmennyiséget is úgy kellene behatárolni nem csak gazdagabb országokba, hanem szegényebb országokban is."


Ezt nem értem. Amúgy szerintem nem igazán vagy tisztában gazdasági alapfogalmakkal, itt a kérdezők mindig kiakadnak, ha azt mondjuk nekik, hogy nyálazzanak át egy makroökonómia könyvet, pedig szerintem mindenkinek hasznára válna.

2015. dec. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!