Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi van olyankor, ha jogerősen...

Mi van olyankor, ha jogerősen elítélt nem fizet?

Figyelt kérdés

Van egy személy - nevezzük Kálmánnak, aki kicsalt tőlem több, mint 100E. Ft-ot, megtalálták, lekapcsolták, számláját lefoglalták. Tegyük fel, hogy nem tudja visszafizetni az okozott kárt. Kérdésem az, hogy mit tesznek vele, vagy látom-e viszont valaha a pénzem?

5.000 Ft-jával leüli, vagy leközmunkázza?



2015. dec. 12. 10:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Nem mindegy, hogy mit kell fizetnie!

Ugyanis ha pénzbüntetést kapott, akkor ha nem fizeti be, akkor átváltoztatják és ülnie kell, de nem a te javadra. Tehát te abból pénzt nem látsz, ugyanis azt ő büntetésként kapta.

Ha polgári jogi igényt ítéltek meg tőle neked, akkor abból számíthatsz tőle pénzre, már persze, ha van miből fizetnie. Ha nincs, akkor fordulhatsz végrehajtóhoz, de ha nincs miből neki fizetnie, akkor nem valószínű, hogy látni fogod a pénzed, általában te jársz rosszabbul, mert maga a végrehajtás költségei igen magasak és ha nem tudják behajtani, akkor csak kidobtad az ablakon a pénzt!

2015. dec. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Van perköltsége, vagy bűnügyi költség is persze.

Tehát ha vagyontalan, nincs a nevén semmi és nincs már meg a pénz, akkor nem is kell (mivel nem tudja) megadni?

Csodálatos!

2015. dec. 12. 12:27
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

A bűnügyi költség sem egyenlő a polgári jogi igénnyel. A bűnügyi költséget is neki kell fizetnie az államnak, amiért lefolytatták az eljárást.

Rád nézve csak polgári jogi igény van! Ha te kértél polgári jogi igényt és meg is ítélte neked a bíróság, te akkor kaphatsz pénzt. Amennyiben megfizeti neked, vagy ha indítasz külön végrehajtási eljárást, akkor behajthatnak rajta. Semmilyen más pénzösszegből, amit a vádlottnak fizetnie kell, te abból nem részesülhetsz!

2015. dec. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

" A bűnügyi költség sem egyenlő a polgári jogi igénnyel. A bűnügyi költséget is neki kell fizetnie az államnak, amiért lefolytatták az eljárást.

Rád nézve csak polgári jogi igény van! "

Ez világos, eddig is értettem.


"Ha te kértél polgári jogi igényt és meg is ítélte neked a bíróság, te akkor kaphatsz pénzt."

Most ott tartok, hogy jött egy záradék, melyben ez áll: 2015.November.19-én a polgárijogi igények vonatkozásához(vagy ban- olvashatatlan) jogerőre emelkedett. Ill. nekem xyz E-Ft-nyi kárt okozott, mely nem térült meg. Én sértettként a polgári jogi igényemet előterjesztetettm. (még nyárom valamikor, ha ez a fejlenetést jelentené)


Amennyiben megfizeti neked, vagy ha indítasz külön végrehajtási eljárást, akkor behajthatnak rajta.

Miből hajtják be, ha vagyontalan?? (Ezt nem értem konkrétan) Ami volt a számláján, mellyet lefoglaltak az elment/elmegy a bűnügyi költségre.


"Semmilyen más pénzösszegből, amit a vádlottnak fizetnie kell, te abból nem részesülhetsz!"

Ez is világos, tehát csak amivel nekem tartozik.


Jött még a záradékkal egy lap, mely szerint (idézem):

"X.Y ellen indult büntető ügyben a Járásbíróság felhívja T. Címet, hogy amennyiben nem igazolja, hogy a mellékelten megküldött Járásbíróság 1234 számú jogerős ítéletében megállapított polgári jogi igény teljesítésére adott határídőlejártátólszámított 30 napon belül végrehajtás elrendelését kérte, a Járásbíróság a bűnügyi költség, vagyonelkobzás kielégítését követően intézkedni fog a zár alá véget feloldása iránt."


Mit jelent a "T.Címet" (Tisztelt Cmet, nem címzett?? Nem világos kinek szól, nekem, vagy a bűntettnek)

A "vagyonelkobzás" 16.E Ft volt.

Ez mi a francot jelent: "a zár alá véget feloldása iránt."?!

2015. dec. 12. 12:59
 5/13 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy milyen vagyona, jövedelme van? Nem tudhatod, éppen ezért, ha élsz a végrehajtással, akkor ha van neki valami, amiből be lehet hajtani, akkor behajtják.
2015. dec. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"X.Y ellen indult büntető ügyben a Járásbíróság felhívja T. Címet, hogy amennyiben nem igazolja, hogy a mellékelten megküldött Járásbíróság 1234 számú jogerős ítéletében megállapított polgári jogi igény teljesítésére adott határídőlejártátólszámított 30 napon belül végrehajtás elrendelését kérte,

Ez rólad szól. Ugyanis ha a jogerőt követően a vádlott nem fizetett neked, akkor te kérheted a végrehajtást. Gondolom ezt kéne neked igazolni, vagy nyilatkozni róla.

2015. dec. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy vagyontalan (legalábbis annak vallotta magát, nincs semmi a nevén) mert benne van a jegyzőkönyvben. Havi jövedelme bruttó 0Ft, vagyontalan, katona nem volt, büntetve volt.
2015. dec. 12. 15:49
 8/13 anonim ***** válasza:
Neked kell igazolnod, hogy 30 napon belül végrehajtási eljárást indítottál a Neked megítélt összeggel kapcsolatban, mert ha nem teszed, akkor a bűnügyi költségek, stb. kielégítése után "megszüntetik" az eljárást. A zár alá vételt feloldják. Gondolom, zárolták a vagyonát (ha volt), és ezt oldják fel, ha nem léptél bizonyos határidőn belül a végrehajtó felé, vagy ha léptél is, de nem igazoltad a felszólításukra.
2015. dec. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Melyik, milyen 30 napon belül, mitől számítva?

Ha ez a feljelentés lenne a polgári jogi törvény, akkor azt valamikor a nyáron tettem meg. Ha nem akkor mit kell még tennem az ügy érdekében?

2015. dec. 12. 18:29
 10/13 anonim ***** válasza:
A 30 nap a jogerőtől számítva. Vagyis amikor az ítélet jogerős lett a polgári jogi igényedre nézve, onnantól 30 nap.
2015. dec. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!